REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 21 marzec 2014 01:00

Chór Soli Deo szuka sponsora

DPP 0038

Młodzieżowy Chór Szkolny – „SOLI DEO” z I Liceum Ogólnokształcącego i parafii Św. Stanisława w Jaśle, składa się z czterdziestu uczniów.


Jako chór mieszany śpiewamy pieśni religijne, patriotyczne oraz rozrywkowe. Uświetniamy liturgie ważniejszych uroczystości religijnych i szkolnych w kościołach Jasła i Powiatu. Prowadzimy koncerty na płycie jasielskiego Rynku, w kościele Św. Stanisława BM i w Jasielskim Domu Kultury. Chór prężnie się rozwija zdobywając nagrody na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. W tym roku szkolnym chór SOLI DEO może poszczycić się następującymi osiągnięciami:

II miejsce w XIX Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” w Jaśle (2013-12-19)
I miejsce w Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek (2014-01-11)
III miejsce w XXXIII Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” w Myślenicach (2014-01-26)
W obecnym semestrze szkolnym Chór SOLI DEO podjął współprace z zespołem NEW DAY którego liderem jest Rafał Boniśniak pochodzący z Lipinek.

Została nagrana płyta zespołu NEW DAY, na której wystąpił chór SOLI DEO z I LO w Jaśle. W dniu 17 marca w Szymbarku został zrealizowany program i zostały nagrane teledyski do TV TRWAM. Chór SOLI DEO (www.solideo.art.pl) włączył się w międzynarodową akcję pomocy dzieciom w Sudanie (www.swm.pl).

W najbliższym czasie chór wraz z zespołem NEW DAY planuje:

Nagranie teledysku do piosenki „Dzieci z miasta WAU”, którego rejestracja odbędzie się w wiosce afrykańskiej w Krakowie przy ulicy Tyniecka 39. Teledysk byłby nagrywany 28 marca 2014r.
Z okazji kanonizacji Papieża bł. Jana Pawła II organizowany jest w dniu 27 kwietnia, Koncert zespołu NEW DAY wraz z chórem SOLI DEO w Szymbarku w odrestaurowanym kasztelu .
W dniu 11 maja planowany jest Koncert chóru SOLI DEO wraz z zespołem NEW DAY w Krakowie
Chór pragnie także zaprezentować swoje umiejętności na XVI Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach który odbędzie się 10 maja.

Wyrażamy głęboką wdzięczność za dotychczasową pomoc i wparcie. Jednak ze względu na brak środków do realizacji powyższych planów, zwracamy się prośbą do Państwa o wsparcie naszego chóru pomocą materialną. Wdzięczni bylibyśmy za pomoc w sfinansowaniu transportu na poszczególne występy:

Koszt transportu (noclegu i wyżywienia) do Krakowa na realizacje teledysku to kwota 3500 zł,
Koszt transportu na koncert do Szymbarku to kwota 700 zł,
Koszt transportu na koncert do Krakowa to kwota 1600 zł,
Koszt transportu na XVI Małopolski Konkurs Chórów w Niepołomicach to kwota 1600 zł.
Całość zadań opiewa kwota 7400 zł.

Za pomoc materialną oferujemy:

Promocje miasta Jasła i powiatu. Promocja firm i organizacji.
Umieszczenie na scenie banerów i logo naszych sponsorów podczas koncertu z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II w Szymbarku w dniu 27 kwietnia.
Zamieszczenie logo firmy czy organizacji na końcowej klatce każdego z nagranych teledysków które będą emitowane w TV TRWAM.
Podziękowanie sponsorom na płycie Audio z utworami.

Nr konta: S. K. Caritas przy I LO w Jaśle, nr: 07 1240 2337 1111 0010 0853 2456 tytułem – dar dla chóru „SOLI DEO”

Wszelkie pytania proszę kierować : Ks. Łukasz Mariuszyc, tel: 691475938, 

Chór Soli Deo

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+3 # BOLEK 2014-03-23 21:20
Czyż naszego Miasta nie stać na 7400 zł, a dla nierobów, leni i cyganów MOPS ma pieniądze. Wstyd i hańba. W ten sposób wskazuję źródło pomocy dla bardzo pożytecznej działalności. Panie Burmistrzu czas zastanowić się nad celowością finansowania MOPSU - tak tych "wymagających" pomocy, jak i pracy urzędników tej instytucji, którzy tworzą jakąś idiotyczną rzeczywistość, aby w niej dobrze się czuć.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # Zośka 2014-06-06 20:09
Chór SOLIDEO istnieje już 9 lat dzięki pasji i ciężkiej, charytatywnej pracy dyrygentki oraz młodzieży . Zdobywają czołowe miejsca w konkursach krajowych i zagranicznych. Rozsławiają nasze miasto . Jak do tej pory władze Jasła mają to w głębokim poważaniu.
To SKANDAL aby chór musiał żebrać o pieniądze na pokrycie kosztów związanych z wyjazdami na koncerty i konkursy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin