Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Prawie 5 mln zł na cyfryzację usług administracyjnych Powiatu Jasielskiego

E-usługi – cyfryzacja usług Powiatu Jasielskiego

Prawie 5 mln zł na cyfryzację usług administracyjnych Powiatu Jasielskiego

 

Bez kolejek, bez konieczności wychodzenia z domu i o każdej porze – wystarczy komputer i Internet. Już wkrótce dostęp do e-usług w Powiecie Jasielskim będzie łatwiejszy. 10 kwietnia 2024 r., Adam Pawluś - Starosta Jasielski i Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn.: „E-usługi – cyfryzacja usług Powiatu Jasielskiego”, który zakłada stworzenie nowych e-usług sektora publicznego.

 

Realizacja tego projektu pozwoli nie tylko na podniesienie jakości i użyteczności, ale także na rozszerzenie zakresu i zasięgu e-usług.

 

W dniu 15 kwietnia 2024 r. Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego przekazał Adamowi Pawlusiowi – Staroście Jasielskiemu, umowę podpisaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, gratulując pozyskania kolejnych środków na rozwój Powiatu Jasielskiego:

 

- To jest konieczność i przyszłość. Te wszystkie rzeczy związane z cyfrowym światem są trudne, ale też wniosą dużo dobrego i to z naszej strony powinno być zawsze wykorzystywane. Powiat jest innowacyjny, miasto też wymaga takich innowacji! – zaznaczył Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

Adam Pawluś – Starosta Jasielski podziękował Władysławowi Ortylowi za pozyskane środki, dzięki którym urząd będzie mógł funkcjonować w sposób nowoczesny, zgodny z duchem czasu:

 

- Wprowadzenie najnowszych technologii pozwoli między innymi na monitorowanie stanu dróg powiatowych w czasie rzeczywistym, co znacznie usprawni działanie służb i poprawi bezpieczeństwo ich użytkowników. Korzystając z okazji chciałbym podziękować Panu Marszałkowi również za środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które trafiły do Powiatu Jasielskiego. To było ponad 2,3 mln zł, które pomogły poprawić stan dróg powiatowych. – mówił Starosta.


Przeczytaj także: W Jaśle przy ul. Floriańskiej odnowiono figurę Matki Bożej Niepokalanej


W ramach projektu rozbudowany zostanie system informatyczny Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, co umożliwi m.in.: wydawanie decyzji, składanie wniosków, opiniowanie projektów drogą elektroniczną.

 

Zakupiony zostanie nie tylko nowoczesny sprzęt informatyczny, umożliwiający prawidłowe funkcjonowanie e-usług, ale również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci stacji meteorologicznych, których zadaniem będzie informowanie obywateli oraz dyżurnych utrzymania dróg o panujących na nich warunkach pogodowych, co znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

 

Ułatwienia czekają również pracowników i petentów Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości. W tym wydziale drogą elektroniczną możliwe będzie między innymi: składanie wniosków o zmiany w bazie danych GESUT, zdalne wydawanie opinii co do zgodności treści utworzonej przez Starostę, ze stanem wynikającym z dokumentacji prowadzonej przez te podmioty, czy zgłoszenie zainteresowania nabyciem nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa lub Powiatu.

 

Podpisanie umowy umożliwiającej rozwój e-usług naszego powiatu to zdecydowany krok w przyszłość. Posiadając profil zaufany, każdy z mieszkańców może załatwić większość spraw bez wychodzenia z domu i o dogodnej dla niego porze. Ważnym aspektem jest również to, że katalog dostępnych e- usług ciągle się powiększa.

 

Całkowita wartość inwestycji to 4 959 262 zł, przy dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3 840 164 zł. Wkład własny Powiatu Jasielskiego wynosi 1 102 197 zł

 

Starostwo Powiatowe w Jaśle

50000 Pozostało znaków