Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

''More active" promuje wśród dzieci i młodzieży zdrowy i aktywny styl życia

Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada dla szkół ponadpodstawowych, dzięki której uczniowie i uczennice sami mogą sprawdzić się w realizacji projektów społecznych.

Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na wybrane studia. Uczestnicy realizują swoje projekty działając w zespołach. Zespoły projektowe rywalizują ze sobą, zdobywając punkty i odznaki za poszczególne osiągnięcia, np. liczbę wzmianek medialnych, wysokość zebranego budżetu czy liczbę beneficjentów
projektu.Co daje nam udział w Zwolnionych z Teorii?
Poprzez platformę Zwolnieni z Teorii zdobywamy doświadczenie, międzynarodowe certyfikaty i nagrody, które pomogą nam w znalezieniu odpowiedniej pracy. Dodatkowo robimy coś dobrego dla innych, rozwijamy swoje pasje i poznajemy innych aktywnych ludzi z całej Polski.
My jesteśmy jednym z tych projektów, działamy pod nazwą ''More active". Naszym celem jest promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego i aktywnego stylu życia. Do takiego tematu zachęciła nas nasza miłość do sportu jak i społeczny problem braku aktywności fizycznej u ludzi. Do tej pory zrealizowaliśmy nasze postanowienie w formie zabaw w przedszkolu czy też organizacji sportowego Turnieju Mikołajkowego w naszej szkole. Do starszych dzieci w podstawówce wybraliśmy się z prelekcją na temat zdrowego stylu życia, korzyści z uprawiania sportu jak i niebezpieczeństw związanych z jego brakiem. Bardzo zależy nam na tym, aby spadł procent tych osób, które nie uprawiają aktywności fizycznej.

 

More active

50000 Pozostało znaków