Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Spektakl ,,Klimakterium... i już! w Jaśle - recenzja
Featured

Klimakterium … i już! Recenzja spektaklu w Jaśle

Fenomenalne show w Jasielskim Domu Kultury

Któż z nas nie nucił piosenki Alicji Majewskiej ,,Być kobietą”? Przecież bycie kobietą jest niesamowite, barwne, pełne najróżniejszych doświadczeń. Pytanie tylko, czy po czterdziestce również tak jest?


Po dwóch godzinach show w reżyserii Elżbiety Jodłowskiej werdykt jest jasny: bez względu na wiek, kobietą warto być.
Przekroczenie magicznego progu czterdziestu lat, dla niektórych wydaje się katastrofą, końcem świata. Po obejrzeniu spektaklu każda nawet najbardziej zagubiona kobieta dochodzi do wniosku, że mimo nawarstwiających się z uwagi na wiek problemów, warto znaleźć w sobie cząstkę szaleństwa, radości, bo ,,być kobietą po czterdziestce..., to wcale nie musi być smutne, trudne i nudne”.

Pamela, Malina, Krycha i Zosia to zwyczajne kobiety. Na co dzień borykają się z samotnością, domowym mętlikiem, problemami ze zdrowiem. Wszystko to, często związane jest z wiekiem, niemniej jednak w niesamowitym stylu, z lekkością i ogromną dawką dobrego humoru potrafią stawić życiu czoła i wziąć ,,byka za rogi”.


Kobiecość, którą warto odkurzyćDojrzałe kobiety wyruszają na poszukiwanie samoakceptacji i złotego środka na opanowanie niełatwego dla nich okresu menopauzy. Akcja nabiera tempa, gdy w ich dialogi wplatane zostają humorystyczne pogawędki, niekiedy nawet kąśliwe, a aczkolwiek na poziomie „docinki" w kierunku panów. Trzeba zaznaczyć, że spektakl pomaga spojrzeć na świat zupełnie innym, bardziej wyluzowanym okiem.


Bohaterki, w niezwykły sposób, ukazują jak – dużą dawką pogody ducha, samoakceptacji i humoru można opanować i przeżyć niełatwy dla każdej kobiety czas menopauzy i sprawić, by jakość życia w tym okresie należała w przyszłości do miłych wspomnień.
Nietuzinkowe przedstawienie problemu wzbogacone jest nie tylko znakomitą grą aktorską, ale także, miłym dla ucha, motywem muzycznym w postaci piosenek napisanych do popularnych i lubianych utworów, którym towarzyszy humorystyczna choreografia w wykonaniu bohaterek - mówią organizatorzy wydarzenia.


Spektakl ,,Klimakterium... i już! w Jaśle


Z mistrzowską odsadą aktorską pięknie współgrała scenografia, kostiumy oraz oprawa muzyczna spektaklu. Wszystko po to, by oczarować, rozbawić, ale i w pewnym sensie nauczyć widza dystansu do samego siebie.
Nikt nie powiedział, że w życiu będzie łatwo. Zdarzają się trudne chwile, lecz warto podjąć próbę stawienia temu czoła, bo pewnych zdarzeń zwyczajnie nie da się uniknąć, a żyć trzeba tu i teraz, z sercem, dystansem do siebie i radością.

 

Spektakl ,,Klimakterium... i już! gwarantuje bogactwo prawdziwie teatralnych emocji. Przedstawienie jest niezapomnianym przeżyciem, napełniającym szczególną energią i szerokim wachlarzem dobrego humoru.

Różnorodność, kreacje i lekki przekaz to gwarancja zabawnego wieczoru, pełnego wciągających historii, nietuzinkowych postaci i emocji.

 

Dla tych, którzy chcą zmaksymalizować swoje wrażenia teatralne, a nie mieli okazji obejrzeć pierwszej części ,,Klimakterium”, informujemy, że już w czerwcu na deskach Jasielskiego Domu Kultury będzie wystawiana druga część spektaklu. My nie przegapimy tej okazji i z pewnością będziemy.

W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:
Pamela:
Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
Malina:
Renata Zarębska, Katarzyna Kozak
Krycha:
Małgorzata Gadecka. Ewa Cichocka, Małgorzata Duda, Joanna Jeżewska
Zocha:
Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka, Dorota PiaseckaCzekamy na Wasze opinie! Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach pod tym postem. 

Zdjęcia: Agencja Artystyczna MUZA

red.

Kasia
Rewelacyjny spektakl. Uśmiałam się do łez. Dobrze że była mini przerwa bo chyba i u mnie pojawiłby się problem z nagłym szukaniem toalety he he
1
Uuuu
Było genialnie. Dawno się tak nie ubawiłam. Polecam każdej kobiecie w klimakterium :D
1
Bartosz
Byłem z żoną na tym spektaklu i mimo beki facetów ubawiłem się do łez. Do zobaczenia w czerwcu. smile
1

50000 Pozostało znaków