REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 26 wrzesień 2013 09:32

Animacja-kreacja!

Animacja-kreacja!

Jak przenieść się na wyspy Bergamuty i przyjrzeć się lekcji grzeczności w wykonaniu tytułowej „Kwoki” z wiersza J. Brzechwy?


Tego dowiedzieli się uczestnicy warsztatów filmu animowanego dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Zajęcia poprowadziła Aniela Lubieniecka, reżyser, scenograf, scenarzysta i wrocławski dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo”.

Animacja-kreacja!


Pasjonaci kreskówek dzięki udziałowi w powstawaniu wspólnego filmu animowanego przekonali się jak wiele satysfakcji niesie stworzenie autorskiej scenografii i przeniesienie jej na ekran. Inspiracją do działania były dla dzieci wiersze J. Brzechwy, opatrzone ciekawą interpretacją młodych rysowników i animatorów. Efektem kreatywnej pracy uczniów z SP nr 1, 2, 4 i Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 był pokaz filmów powstałych w czasie trzydniowych warsztatów. Dzieci miały także okazję obejrzeć nagrodzone podczas Przeglądu „halo echo” filmy swoich rówieśników. Tworzącym filmy obrazkowe towarzyszyło wiele kreatywności. Każdy z animatorów wyniósł sporo satysfakcji, mogąc podziwiać efekty swojej pracy.

Animacja-kreacja!


Najbardziej cieszy to, że sami mogliśmy zrobić film. Na pewno chciałbym wziąć udział jeszcze raz w takich warsztatach. Były świetne. – powiedział Błażej Dziadzio, uczestnik warsztatów.

Warsztaty filmu animowanego odbyły się w ramach projektu VIII Festiwal Poezji i Prozy, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MBP w Jaśle


{youtube}jV7NlVSWwc4{/youtube}

 

 

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin