Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Artyści podczas koncertu kolęd w Jaśle

Kolędowy piątek w Jaśle

Znane i mniej znane kolędy i utwory bożonarodzeniowe zabrzmiały po raz kolejny na scenie Jasielskiego Domu Kultury.

Tym razem dzięki Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle oraz Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle.  Koncert odbył się 26 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury, który był również współorganizatorem wydarzenia.

 

- Widzę wśród państwa wiernych słuchaczy. Być może pamiętają państwo poprzednie koncerty, którym towarzyszyły emocje i muzyczne, artystyczne wrażenia. Była też radość i duma, bo przecież na tej scenie są państwa dzieci, nasi uczniowie, sąsiedzi, przyjaciele. To nie są osoby z zewnątrz, to nasi lokalni artyści, bardzo ważni dla społecznego i kulturalnego rozwoju miasta i regionu – powiedział Marek Rolek, na co dzień kierownik sekcji instrumentalno – teoretycznej w Państwowej Szkole Muzycznej, który tego wieczoru pełnił rolę konferansjera.


Koncert rozpoczął występ chóru obydwu szkół muzycznych pod dyrekcją Moniki Twarduś. Młodzi artyści zaśpiewali a capella: „Na Boże Narodzenie” , „Przybieżeli do Betlejem” 
„Zapłonęła Gwiazda”,  „Narodził się nam Zbawiciel”, „Jezusa Narodzonego” oraz  „Hola, hola, pasterze z pola”.


W kolejnej odsłonie na scenie JDK wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Dudy, zespół wokalny adFontem oraz soliści: Kornelia Wojnarowska (nauczycielka śpiewu w Prywatnej Szkole Muzycznej II st. w Jaśle, absolwentka wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Wydziału Wokalnego Konserwatorium Królewskiego w Hadze), Maria Burekowska (na co dzień fizjoterapeutka, muzycznie związana z Jasielskim Domem Kultury) oraz Aleksandra Rak, uczennica Kornelii Wojnarowskiej. W tym składzie zabrzmiało 5 kolejnych utworów: „Kolęda płynie z wysokości”, „Kolęda Maryii”, „Noel”, „Szczedryk” oraz „Pastuszkowie Bracia Mili”.

 

W koncercie wystąpiła również Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury, nagradzana i wyróżniana  w wielu konkursach muzycznych. Z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej i zespołu adFontem wykonała „Za chwilę święta” i „Szarą kolędę”. Podczas koncertu kolęd nie mogło zabraknąć jednej z najpiękniejszych, czyli „Tryumfów”, z tekstem Anny Kiernickiej i muzyką ks. Jana Siedleckiego.  A całości – na zakończenie kolędowania - dopełnił występ a capella zespołu adFontem z XVI –wiecznym utworem Gaudete.

JDK

50000 Pozostało znaków