Laureaci konkursu ,,Na nutę kantyczek"

Koncert laureatów konkursu kolęd i pastorałek w Jaśle

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki usłyszeliśmy w wykonaniu laureatów tegorocznej edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek – Kolędy Podkarpacia”. Koncert finałowy odbył się 13 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury. Nie zabrakło gromkich braw i owacji od publiczności.

,,Na nutę kantyczek - Kolędy Podkarpacia" - Jasło

Kolędy i pastorałki mają swoją bogatą historię i są głęboko zakorzenione w polskiej tradycji i kulturze. Śpiewane w domach, szkołach czy dużych scenach nadal przyciągają, tworząc świąteczną atmosferę.

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek – Kolędy Podkarpacia” to wydarzenie, które corocznie cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja dostarczyła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń artystycznych, a koncert finałowy spotkał się z wielkim uznaniem ze strony zgromadzonej publiczności.

Laureaci zaprezentowali utwory mniej i bardziej znane. W trakcie koncertu można było usłyszeć kolędy w nowoczesnych aranżacjach. Pastorałki miały swoje unikalne interpretacje.

Przeczytaj także: W Jaśle doceniono działaczy i mecenasów kultury

- Jestem bardzo zadowolona, że zostałam doceniona w tym konkursie, bo zdobyłam II nagrodę w kategorii soliści 15-18 lat. W tym roku poziom był wysoki. Występowało wiele uzdolnionych wokalistów. Byłam pod ogromnym wrażeniem niektórych wykonań, dlatego nie spodziewałam się, że zdobędę tę nagrodę. Jestem zaszczycona, że mogłam wystąpić podczas koncertu finałowego i cieszę się, że ten konkurs pielęgnuje tradycję śpiewania kolęd – powiedziała Laura Gondek, laureatka tegorocznej edycji konkursu.

Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła oraz ksiądz dziekan Dekanatu Jasło – Wschód. Głównym sponsorem nagród była Sieć Sklepów MPM i JDK, a partnerem motoryzacyjnym – Toyota Jasło.

JDK