Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Jury konkursowe XI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie
Featured

II miejsce dla chóru Soli Deo z Jasła

XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie zakończył się sukcesem dla chóru Soli Deo z Jasła.

 

XI EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK W RZESZOWIE

 

Międzynarodowy Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się 27 stycznia 2024 r. Konkurs skierowany był do amatorskich zespołów chóralnych i orkiestr. Podnoszenie jakości pracy artystycznej chórów amatorskich i orkiestr, ocena dorobku artystycznego zespołów, ocena pracy dyrygentów to główne cele konkursu. W przesłuchaniach konkursowych wzięły udział osoby dorosłe, chóry mieszane, chóry jednorodne, młodzieżowe, dziecięce, orkiestry.

Chór Soli Deo, działający przy I liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, dzięki wsparciu finansowemu szkoły oraz firmy JAFAR, wziął udział w XI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Jury w składzie: prof.dr hab. Dariusz Dyczewski, prof. dr hab. Monika Mielko - Remiszewska oraz dr hab. prof. UR Anna Marek - Kamińska wysłuchało 23 chóry z różnych części Polski oraz Białorusi.


Monika Twarduś odbierająca nagrodę dla chóru Soli Deo


Chór Soli Deo wykonał trzy utwory: "Lulajże Jezuniu"( kolęda, która w roku 2024 była obowiązkowym utworem) w opracowaniu Dawida Kusza, "Północ już była" (autor nieznany) oraz 5 - głosowe opracowanie Henryka Jana Botora - "Przybieżeli do Betlejem". Prezentacje konkursowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się po Mszy św. pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Jana Wątroby Ordynariusza Rzeszowskiego.


Chór Soli Deo z I LO w Jaśle


Chór Soli Deo zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Zdjecia pochodzą z archiwum prywatnego chóru oraz od Organizatorów Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Mania
Gratulacje dla najlepszego chóru :)
2

50000 Pozostało znaków