Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Grand Prix dla harcerzy Hufiec ZHP w Jaśle

Grand Prix dla harcerzy Hufiec ZHP w Jaśle

W miniony weekend Tarnobrzeg gościł muzykujących harcerzy z całej Polski, którzy uczestniczyli w XXX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec.

 

Festiwal Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec 

Chęć zaprezentowania dorobku artystycznego na festiwalowej scenie przyciągnęła aż 33 zespoły, wykonujące piosenki harcerskie, turystyczne i biwakowe. Wśród nich nie zabrakło także reprezentujących Hufiec ZHP w Jaśle dwóch grup muzycznych: Pląs, gitara oraz Nos w kajak. Kończący festiwal koncert galowy przepełniony był radością, dobrą zabawą, wspomnieniami i wzruszeniami - tym większymi, że wydarzenie zorganizowano po raz ostatni. 

 

Grand Prix dla Nos w kajak z Jasła

Jury w składzie: hm. Jacek Drożdżal, hm. Janusz Szwed, Kamila Mitka, pwd. Jarosław Piątkowski i phm. Robert Kędziora oceniało muzykalność, poczucie rytmu, własną interpretację utworów, dobór repertuaru oraz walory głosowe wykonawców. Ważny był również ogólny wyraz artystyczny.  
Z uwagi na wysoki poziom wykonawców po raz pierwszy w historii festiwalu przyznano dwa równorzędne Grand Prix, które otrzymały 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca oraz Nos w kajak z Jasła. Pierwsze miejsce zdobyły The Tonacja Teen z Jaktorowa oraz 25 Drużyna Harcerska Białe Wilki z Liśnika Dużego, drugie miejsce - The Tonacja Junior z Jaktorowa i Bieszczadnicy z Woli Rzeczyckiej, zaś trzecie: Ni w 5, ni w 9 z Rzeszowa wraz ze Zgranymi Szychami z Przemyśla. W kategorii dodatkowej "Pożegnanie" nagrodzony został zespół The Tonacja Teen za wykonanie piosenki "Pożegnalny ton". Z kolei wyróżnienie premiowane występem w koncercie galowym zdobyła 5 Gromada Zuchowa Polarne Niedźwiadki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Koncert laureatów uświetnił swym występem zespół MuzyKuny, który porwał licznie zgromadzoną harcerską publiczność do wspólnej zabawy pod sceną. 

 

Hufiec ZHP w Jaśle


Zespół Nos w kajak na tegorocznym festiwalu Śpiewograniec wykonał trzy piosenki: „Bieszczadzkie wspomnienia", „Tylko Ty i ja" oraz „Hej przyjaciele", za które przypadła mu w udziale nagroda główna festiwalu – Grand Prix. Wystąpił w składzie: Kamila Zawada, Amelia Ulaszek, Sara Stec, Julia Lubojemska, Katarzyna Schabińska, Oskar Nocek, Hubert Michałowski, Jakub Michałowski oraz Wojciech Zajdel. Mimo że w zbliżonym składzie grają dopiero od 2023 roku, zespół ma na swoim koncie również Grand Prix XXIX OFPH Śpiewograniec oraz nagrodę publiczności na 48. Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2023. 


Szczególne podziękowania Nos w kajak kieruje do Pana Marcina Węgrzyna za okazane wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu na festiwal.

 

Foto: M. Dyszlewski

pwd. Aleksander Hołodniak HO
Drużynowy
4 JDH "Buki"
I Szczep "Orląt"

50000 Pozostało znaków