REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 17 maj 2013 14:36

Piękne i wyrachowane

Piękne i wyrachowane

21 maja 2013 r. o godz. 16.00 zapraszamy na dyskusję o książce „Uczta bogiń” Marii Poprzęckiej.


Margaret Cameron, Dora Maar czy Elizabeth Siddal, piękna muza Prerafaelitów - to osobisty wybór Marii Poprzęckiej, znakomitego historyka sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, z której eseistyką mamy szansę spotykać się ostatnio częściej. Autorka w bardzo przystępniej formie opowiada historię kobiet, które wycisnęły artystyczne piętno na swojej epoce.
Urzekała mnie odmienność ich losów i sztuki. Niektóre budzą podziw – dla talentu, osiągnięć artystycznych i życiowych, także urody, inne zdają się wręcz niezbyt sympatyczne – wykorzystują swoją kobiecość, są nawet wyrachowane. Wszystkie walczyły z przeciwnościami losu. No i tworzyły sztukę.

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Kołłątaja 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin