poniedziałek, 21 styczeń 2019 16:30

Przegląd piosenki i pieśni patriotycznej „Piękna nasza Polska cała” Wyróżniony

Przegląd piosenki i pieśni patriotycznej „Piękna nasza Polska cała”17 stycznia 2019 r. w Jasielskim Domu Kultury odbył się Przegląd piosenki i pieśni patriotycznej „Piękna nasza Polska cała”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle.


W przeglądzie wzięły udział dzieci z wszystkich jasielskich przedszkoli miejskich.
Celem przedsięwzięcia było pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, popularyzacja szeroko pojętej twórczości patriotycznej, nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczestnikami przeglądu oraz promocja wykonawców.
W minionym roku cieszyliśmy się z niepodległej i wolnej ojczyzny, którą wywalczyli dzielni polscy żołnierze i wielcy patrioci dla których Polska była sensem życia. Nowy rok powitaliśmy przeglądem piosenki i pieśni patriotycznej, która odbyła się w rocznicę wyzwolenia Jasła i Warszawy. Pyza poprowadziła nas przez polskie dróżki naszej wspólnej historycznej podróży, gdzie główną bohaterką była piosenka i pieśń patriotyczna a bohaterem taniec narodowy.
„Piękna nasza Polska cała”Na scenie JDK zabrzmiały piosenki i pieśni znane wszystkim Polakom: „Piechota”, „Pierwsza kadrowa”, „Płynie Wisła płynie”, „Każde polskie dziecko wie”, „Myślimy o Polsce”, „Nasza Polska”, „Głos historii”, „Piosenka o Jaśle”. Dzieci zaprezentowały też tańce narodowe: „Mazura”, „Kujawiaka”, „Krakowiaka” oraz „Poloneza”. Gościem specjalnym przeglądu był Chór „Laurenti” pod dyrekcją Mateusza Gałuszki, który wykonał pieśni „Maki”, „Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla”.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do przeglądu. Gorące słowa podziękowania kierujemy w stronę sponsorów naszego przedsięwzięcia, a są wśród nich: Rodzice z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle, Huta Szkła w Jaśle, Hurtownia „Zahurt” oraz TEKPUD Spółka z o.o.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin