REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 20 marzec 2018 10:36

Recytatorka JDK najlepsza

Recytatorka JDK najlepszaAleksandra Łach wygrała V Konkurs Recytatorsko - Teatralny „My sami”, zorganizowany 16 marca br. przez Rzeszowski Dom Kultury, filię Pobitno.


Jaślanka okazała się bezkonkurencyjna w grupie recytatorów w wieku od 17 do 19 lat.
Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach artystycznych: recytacja i teatr jednego aktora oraz w dwóch kategoriach wiekowych: 13-16-latków i 17-19-latków. Ogółem wzięło w nim udział 15 recytatorów i 9 aktorów, których występy oceniła komisja w składzie: Jolanta Nord (aktorka Teatru Scena Propozycji, przewodnicząca), Dawid Osysko (redaktor Polskiego Radia Rzeszów), Bożena Kwasnowska-Krok (animatorka Rzeszowskiego Domu Kultury), przyznając łącznie 7 nagród i 3 wyróżnienia.W kategorii recytatorów 17-19-letnich wygrała reprezentująca Jasielski Dom Kultury Aleksandra Łach, przed Darią Głąb z Rzeszowa. Trzeciej nagrody jurorzy nie przyznali. Aleksandra Łach, uczennica II klasy Katolickiego LO w Krośnie, od 4 lat szlifuje swój talent recytatorski pod kierunkiem Heleny Gołębiowskiej, wicedyrektor JDK. Od tego czasu uczestniczyła w kilkunastu konkursach. - Uważam, że warto brać udział w każdym konkursie recytatorskim, ponieważ to nas rozwija i uwrażliwia - stwierdziła. W Rzeszowie zaprezentowała dwa wybrane przez siebie wiersze: „Z listu” Ewy Lipskiej i „Ciotki” Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, zdobywając uznanie jury i I nagrodę. Był to jej drugi znaczący sukces, po zdobyciu - w ubiegłym roku - pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie w Turnieju Jednego Poety poświęconym twórczości Mirki Szychowiak.

JDK - st

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin