środa, 22 czerwiec 2016 10:11

Młodzież w krainie fantazji – Żakinada 2016 Wyróżniony

Młodzież w krainie fantazji – Żakinada 201617 czerwca 2016 roku ulicami miasta Jasła przeszedł barwny korowód Żaków.


Na Ogródku Jordanowskim nastąpiło oficjalne przekazanie kluczy do bram miasta. Władzę przejęli król Jakub Borowiec oraz królowa Aleksandra Michalec od Pani Elwiry Musiałowicz – Czech - zastępcy burmistrza Miasta Jasła.

Po oficjalnej części odbył się konkurs na strój, w tym roku uczniowie mogli się przebrać w III kategoriach: filmowej, bajkowej oraz fantastycznej. Nowością w programie tegorocznej Żakinady był również konkurs na strój dla Grona Pedagogicznego. FOTORELACJA
Jury w składzie:
Pani Bożena Molska (Kierownik Wydział Kultury Urzędu Miasta Jasła), Pani Grażyna Leńczuk (Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), król Jakub Borowiec oraz królowa Aleksandra Michalec przyznali równorzędne nagrody:
W kategorii stroju filmowego:
Kinga Buglewicz, Kacper Sondej, Joanna Potyrała z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,
Emilia Kardaś z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,
Aleksandra Socha z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,
Krzysztof Gębarowski, Bartłomiej Tyburowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

IMG 2303

W kategorii stroju bajkowego:
Katarzyna Kozon, Maciej Storec z z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz z Zespołu Szkół w Trzcinicy,
Dominik Orzech, Aleksandra Żrebiec, Paulina Szczyrba z Gimnazjum nr 2 w Jaśle,
Dominika Kurdziel z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,
Magdalena Szetela z Gimnazjum nr 2 w Jaśle.

W kategorii strój fantastyczny:
Aleksandra Korczykowska, Karolina Oberc z Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
Martyna Stanula, Sylwia Węgrzyn, Patrycja Burak, Anna Janiga z Gimnazjum nr 2 w Jaśle,
Filip Klerz z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.
Nagrodę za najlepszy strój dla Grona Pedagogicznego otrzymały Panie nauczycielki z Zespołu Szkół w Trzcinicy: Iwona Cetnarowicz – Rzońca i Teresa Kuchta.
Wyróżniona została także Musztra Paradna z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

IMG 2367
Po konkursie na najlepszy strój odbyły się zabawy i konkurencje: pokaz tańca American Country, który poprowadzili uczniowie z 1 Gimnazjum nr 1 w Jaśle, quiz filmowy, limbo oraz Silent Disco przygotowane przez Młodzieżową Radę Miejskiej.

IMG 2305
Młodzież mogła także usłyszeć znane przeboje muzyczne w wykonaniu zespołu Skwarki z  Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Umiejętności wokalne zaprezentowały również wokalistki z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle: Karolina Juszczyk oraz Klaudia Łopatkiewicz. Na plenerowej scenie wystąpiła także Grupa Wokalna działająca w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle reprezentowana przez Katarzynę Krupę, Annę Skibę oraz Oliwię Dybaś.
Żakinada 2016 odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Starosty Jasielskiego. Nagrody oraz upominki zostały ufundowane przez Urząd Miasta Jasła oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

 

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin