REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 22 marzec 2016 16:24

Myśli z białego skrawka obłoku czyli poranek z poezją Haliny Urban

Myśli z białego skrawka obłoku czyli poranek z poezją Haliny Urban21 marca 2016 z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z poetką Haliną Urban.


 

Tym bardziej nas to cieszy, że choć jesteśmy w trakcie przenoszenia zbiorów, udało się je zorganizować. Pierwszy tomik „Emocje”, to była terapia i niezgoda na rzeczywistość. Dużo tu osobistych przeżyć – dodaje. Kolejne tomiki są już bardziej wyważone i dotykają głębszych obszarów ludzkiej natury. Jednak dopiero „Splątane myśli” uważa za najdojrzalsze artystycznie. 

bibl3

Udziela się na facebooku, gdzie działa w klubach literackich i na forach dyskusyjnych. Tak trafiła do Ruchu poetyckiego „Zgrzyt” w Brzozowie. Bardzo sobie ceni wymianę myśli z osobami, które łączy wspólna pasja. Wielką radość sprawiła jej wizyta na spotkaniu, poetki Anny Ziemby-Lonc, reprezentantki „Zgrzytu”. 

Świat postrzegam z perspektywy wsi, bo nie obca jest mi praca na roli – powiedziała Na zakończenie poetyckiego poranka autorka przeczytała nostalgiczny wiersz „W mojej starej wsi”:
(...) Śpi spokojnie wieś stara, gości w progi nie prosi (…),
Cisza po kątach dzwoni, echo słów nie przynosi (…).

bibli2

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin