REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 20 kwiecień 2015 10:10

VIII Wieczór Twórczości Młodych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filii w Jaśle

VIII Wieczór Twórczości Młodych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filii w Jaśle 15 kwietnia 2015 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filii w Jaśle odbył się VIII Wieczór Twórczości Młodych.W spotkaniu wzięło udział 12 młodych twórców, którzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności swoje pasje i talenty.
Własne utwory poetyckie deklamowali: Oliwia Augustyn (uczennica I LO w Jaśle), Weronika Dubiel i Patryk Zdebik (uczniowie Publicznego Gimnazjum w Dębowcu).
Eksponowane były również rysunki Oliwii Augustyn oraz Marty Nadymus i Dominiki Szafarz (uczennic ZS nr 3 w Jaśle). Rękodzieło artystyczne wystawiły Joanna Matysik i Patrycja Sanicka (uczennice ZS nr 3 w Jaśle) oraz Patryk Rak (uczeń ZS im. Jana Pawła II w Brzostku). Joanna Matysiki Patrycja Sanickazademonstrowały sprawne stosowanie techniki quillingu. Patryk Rak zaprezentował wykonaneróżnymi technikami stroiki i ozdoby świąteczne. Fantazje papierowe prezentowała Patrycja Gmiterek (uczennica ZS im. Jana Pawła II w Brzostku). Były to okazałe i skomplikowane dekoracyjne formy papieroplastyczne wykonane metodą japońskiego orgiami.

10


12
13
Talent wokalny ujawniły: Oliwia Augustyn, śpiewając wiersz Edwarda Stachury „Nie rozdziobią nas kruki” w aranżacji muzycznej Jana Kondraka, Oliwia Dybaś (uczennica ZS nr 3 w Jaśle), która wykonała piosenki „Gdzie te chłopy” z repertuaru Danuty Rinn oraz „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz oraz Aleksandra Wilk (uczennica ZSM nr 1 w Jaśle), która zaśpiewała piosenkę Natalii Szroeder „Wszystkiego na raz”. Natomiast Jarosław Sroka (uczeń ZS nr 3 w Jaśle) wykonał na klarnecie kompozycję Marcela Chyrzyńskiego „Quasi Kwazi”. Gościem Wieczoru był Mateusz Nocek, młody poeta, który kilkakrotnie odwiedzał naszą Bibliotekę, także jako uczestnik Wieczoru Twórczości Młodych. Zaśpiewał wiersze Leopolda Staffa i Jarosława Iwaszkiewicza we własnej aranżacji muzycznej oraz swoje utwory charakteryzujące się dużą dojrzałością twórczą. Podzielił się także z publicznością swoimi doświadczeniami na drodze kariery muzycznej oraz szerokimi planami na przyszłość. Opiekę techniczną nad Wieczorem pełnił Mateusz Kozik (uczeń ZS nr 3 w Jaśle).

14


15
16
Na zakończenie Wieczoru wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Jasła.

Małgorzata Kasza

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin