REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 12 styczeń 2015 10:51

Koncert finałowy XX konkursu kolęd i pastorałek ,,Na nutę kantyczek”

3410 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury odbył się XX jubileuszowy koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Na scenie JDK zaprezentowało się 25 wykonawców (zespoły i soliści), zwycięzcy grudniowych eliminacji. Fotorelacja


Kolędy stanowią nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia, tworzą specyficzny klimat i atmosferę. Działają kojąco, pozwalają spojrzeć na swoje życie poprzez pryzmat ich treści. W swojej prostocie mówią o tym co bliskie i dotykają życia uczuciowego.
- Nam organizatorom jest niezmiernie miło, że jest tak wypełniona sala widowiskowa JDK. To ,,miód na nasze serca”. Już od 20 lat trwa ten konkurs. Dla nas jest bardzo ważny z kilku powodów. Cieszy nas fakt, że co roku przybywa dzieci i młodzieży, którzy kultywują tę piękną tradycję śpiewania kolęd, bez których nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Cieszymy się bardzo, że młodzi ludzie szukają wciąż nowych kolęd, ale sięgają też po stare zapomniane kolędy – mówi Helena Gołębiowska

Wspólne śpiewanie kolęd to kontynuacja tradycji polskich świąt, dlatego wielkie znaczenie ma konkurs ,,Na nutę kantyczek”. Głównym celem organizowanego przez Jasielski Dom Kultury konkursu jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego; poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.
- Warto przypomnieć sobie słowa Jana Pawła II, że człowiek tworzy kulturę ale i przez kulturę się staje. Myślę, że właśnie okres Bożego Narodzenia jest tym dobrym, pięknym czasem, kiedy my zwłaszcza w Polsce przez tak piękne kolędy tworzymy piękną kulturę – mówi ksiądz dziekan Zbigniew Irzyk. Rośnie nam nowe pokolenie, które znakomicie czuje się na scenie. Ten program jest bardzo dużym przedsięwzięciem wymagającym logistyki, przygotowań, ogromnej pracy - dodaje

Laureaci konkursu zaprezentowali kolędy mniej i bardziej znane, w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach. Pieczołowicie przygotowany program wysłuchała publiczność wypełniając po brzegi salę widowiskową Jasielskiego Domu Kultury. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wraz z publicznością zaśpiewali kolędę ,,Wśród nocnej ciszy”.

Anna Dziura

{youtube}TuhRhOgTfzI{/youtube}

Wyniki:
53 solistów i 16 zespołów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przesłuchało jury XX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”, który odbył się 18 grudnia w Jasielskim Domu Kultury.
Szkoły podstawowe
Kl. I-III Soliści:
I nagroda – Kinga Tawrell
II nagroda –Zofia Preisner
III nagroda Natalia Domaradzka
Wyróżniono: Karolinę Polak, Bartosza Gbura, Julię Roman i Kingę Paszek
Kl. IV- VI Soliści:
I nagroda – Aleksandra Brągie
II nagroda – Paulina Pawluś
III nagroda ex quo- Alicja Rega, Roksana Węgiel
Wyróżniono – Łukasza Skubisza, Aleksandrę Leśniak
Zespoły: 
I nagroda – ZTL Rzeszowianka- MDK Rzeszów
II nagroda Zespól wokalny ZS w Warzycach

Gimnazja
Soliści:
I nagroda – Oliwia Lewandowska
II nagroda – Aleksandra Stawarz
II nagroda – Karolina Czapor
III nagroda Julia Nowak
Wyróżnienia : Krystian Bąk,Klaudia Zarzycka,Magdalena Korzeniowska, Aleksandra Rojkowska,
Zespoły:
I nagroda – Kwartet wokalny ZS w Gromniku
II nagroda Zespół PAUZA ZS w Janowie Lubelskim
III nagroda – Regnum Sonoris – ZSP w Libuszy
Wyróżnienia:
Zespół Skoliszclub- ZS w Skołyszynie
Zespół Cecylianki – Parafia w Osobnicy

Szkoły średnie:
Soliści:
I nagrody nie przyznano
II nagroda –Patrycja Nocek
II nagroda –Aleksandra Tocka
III nagroda Aleksandra Domaradzka
Wyróżnienia:
Karolina Juszczyk , Paulina Bugajska, Eliza Grzyb
Zespoły:
I nagroda- Zespół Fermata – JDK Jasło
II nagroda – Soliści i Grupa Artystyczna CSW w Rzeszowie
III nagroda – Santa’s quartet- II LO Jasło
III nagroda – Kwart jazz – ZS nr 4 w Jaśle
Wyróżnienie – Zespół Tarnina – GOK Tarnowiec
Jury młodzieżowe przyznało swoje nagrody : solistce Aleksandrze Leśniak i zespołowi Santa’s Quartet.  

Przedszkolaki:
Nagrody otrzymały solistki: Weronika Twarduś z Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka w Jaśle, Klara Smoła z Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Sandra Ryba z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle, Emilia Starzec z Przedszkola w Skołyszynie oraz Jagoda Leś z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
W kategorii zespołów nagrodzono: Bajkowe Nutki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle, Tańczące Obłoki i Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle, Kolędniczki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle, Anielskie Dziewczynki z Przedszkola Parafialnego Sióstr Dominikanek w Zaczerniu oraz Półnutki z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle.
Z kolei wyróżnienia komisja konkursowa przyznała: Janowi Preisnerowi z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle, Amelii Konopce z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle, Antoninie Syrek z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Jaśle, Zespołowi Pszczółki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle, Zespołowi Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle oraz Zespołowi Puchatki z ZSP w Skołyszynie.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin