niedziela, 24 marzec 2013 17:07

Konkurs na kartkę wielkanocną rozstrzygnięty

kartka 2

Ponad dwieście prac nadesłano na konkurs „Kartka Wielkanocna Burmistrza Miasta Jasła”, najwięcej prac, bo aż 97 przesłała Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle.

Wszystkie prace, zadziwiały pomysłowością i kreatywnością. Nagroda główna trafiła do Marysi Adamskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, ale wszystkie kartki, wraz życzeniami burmistrza i przewodniczącej Rady Miejskiej Jasła, zostaną wysłane do samorządów, parlamentarzystów, instytucji i organizacji współpracujących z miastem.

Ogółem do konkursu przystąpiło dziewięć szkół i jedna placówka wsparcia dziennego: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Społecznych, Zespół Szkół Miejskich nr 2, Zespół Szkół Miejskich nr 3, Zespół Szkół Miejskich nr 4 oraz Placówka Wsparcia Dziennego – Świetlica „Czarodzieje”.

kartka wielkanocna 1

Główną nagrodę otrzymała Maria Adamska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle). Poza tym wyróżnienia otrzymali: Michał Biernat, Karolina Huczko, Martyna Młotek, Kamil Nowak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Anna Mikrut, Kinga Strugała (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Angelika Samborska (Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaśle), Bartosz Jaśko (Gimnazjum nr 1 w Jaśle) oraz Mateusz Stolarzewicz, Marcin Cygan i Jarosław Fryszkowski (wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego – Świetlica „Czarodzieje”).

Celem konkursu było propagowanie kultywowania tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej oraz przedstawienie oczyma dzieci atmosfery Świąt Wielkanocnych.

UMJ