REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 15 luty 2013 10:19

II MIEJSCE UKS 6 JASŁO ROCZNIK 2000 W TARNOWIE

12W dniu 10 lutego 2013r. zespół UKS 6 Jasło rocznik 2000 wziął udział w „VII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików im. Antoniego Barwińskiego”, w którym udział wzięło 12 drużyn.


W fazie eliminacyjnej zespoły podzielone zostały na trzy grupy, po czym rozegrano mecz „każdy z każdym”, a zespół „SZÓSTKI” uzyskał następujące wyniki:

UKS 6 Jasło – RESOVIA Rzeszów 1-0 (bramka Norbert Sajdak)
UKS 6 Jasło – KORONA Kielce 1-1 (bramka Kamil Piątkowski)
UKS 6 Jasło – MOSiR Bochnia 1-1 (bramka Patryk Korneusz)

i z dorobkiem 5 pkt zajął II miejsce, tuż za zespołem MOSiR Bochnia, który także uzyskał taką samą ilość punktów, ale miał o jedną bramkę strzeloną więcej – obydwa te zespoły awansowały do fazy półfinałowej walcząc o miejsca 1-6.
W fazie półfinałowej zespół UKS 6 Jasło spotkał się ze zwycięzcami pozostałych dwóch grup eliminacyjnych tj. TARNOVIĄ Tarnów i IGLOOPOLEM Dębica. I tu zdarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał… W pierwszym meczu „SZÓSTKA” pokonała gospodarzy turnieju TARNOVIĘ Tarnów 1-0 po przepięknej akcji zespołowej rozegranej „z pierwszej piłki” i strzale do pustej bramki przez Norberta Sajdaka. W drugim meczu TARNOVIA Tarnów pokonała IGLOOPOL Dębica także 1-0, co oznaczało, że do zajęcia pierwszego miejsca w grupie zespołowi UKS 6 Jasło wystarczał remis z zespołem IGLOOPOLU Dębica. Spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze stały na wysokim poziomie i wywoływały dodatkowe emocje. Nie inaczej było i tym razem. W mecz lepiej weszli zawodnicy „SZÓSTKI”, którzy nie zamierzali bronić remisu tylko przez cały czas groźnie atakowali rywali, jednak pomimo stwarzanych sytuacji bramkowych razili nieskutecznością, która została ukarana stratą bramki po jedynym celnym strzałem w meczu oddanym przez zawodników IGLOOPOLU Dębica.
Porażka 0-1 oznaczała, że wszystkie trzy zespoły zgromadziły po 3 punkty i miały identyczny stosunek bramek 1-1 co oznaczało, że o zajęciu poszczególnych miejsc decydować miały rzuty karne pomiędzy tymi drużynami. Przed ich wykonaniem ustalono, że każdy zespól strzela po 3 rzuty karne, a gole traktowane będą tak jak w meczu tj. drużyna, która strzeli więcej otrzyma 3 pkt, mniej 0pkt, przy równej ilości po 1pkt. To, co wydarzyło się później zadziwiło całą zgromadzoną publiczność i było tematem wielu rozmów…
W pierwszej serii „SZÓSTKA” pokonała TARNOVIĘ 2-1 po bramkach Mateusza Cyntlera i Kamila Piątkowskiego, następnie TARNOVIA wygrała z IGLOOPOLEM 1-0 i znów o wszystkim miał zadecydować ostatni pojedynek UKS 6 Jasło-IGLOOPOL, który zakończył się zwycięstwem zespołu z Dębicy 3-2 (bramki Mateusz Cyntler i Kamil Piątkowski) co spowodowało, że trzy zespoły miały identyczną liczbę 3pkt, a o zajętym miejscu zdecydowała większa liczna zdobytych bramek, gdyż wszystkie drużyny miały taki sam stosunek bramek strzelonych do straconych. Tu najlepszy okazał się zespół „SZÓSTKI”, drugie miejsce zajął IGLOOPOL, a trzecie TARNOVIA.
W meczu finałowym „SZÓSTKA” spotkała się z zespołem MOSiR Bochnia i było to już drugie spotkanie tych zespołów w turnieju. Spotkanie to było godne finału, obydwa zespoły zaprezentowały w nim wysoki poziom sportowy poparty dużą ambicją i zaangażowaniem. Lepsi okazali się zawodnicy z Bochni, którzy po zdobyciu gola umiejętnie zabezpieczyli dostęp do swojej bramki uniemożliwiając zawodnikom „SZÓSTKI” wyrównanie wyniku spotkania.
Końcowa kolejność turnieju:
1. MOSiR Bochnia 7. KORONA Kielce
2. UKS 6 Jasło 8. DAP Dębica
3. WISŁA Kraków 9. RESOVIA Rzeszów
4. IGLOOPOL Dębica 10. ODRA Wodzisław
5. POLONIA Bytom 11. TARNOVIA Tarnów KSG
6. TARNOVIA Tarnów 12. STAL Mielec

Zespół UKS 6 Jasło wystąpił w składzie: Grzegorz Żytniak i Paweł Kiszka (bramkarze), Szymon Blezień, Mateusz Cyntler, Daniel Cyran, Gabriel Gierlasiński, Patryk Korneusz, Bartosz Niklewicz, Kamil Piątkowski, Norbert Sajdak, Kacper Szura (zawodnicy z pola).
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dla których był to ostatni turniej halowy w barwach UKS 6 Jasło oraz trenerowi Pawłowi Kasprzykowi za prowadzenie zespołu.
Podziękowania składamy także rodzicom, którzy zabezpieczyli transport oraz dopingowali zawodników w czasie turnieju.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin