czwartek, 10 lipiec 2014 00:00

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów wygrywa w Pruchniku!

1Czwarta z dziesięciu edycji Cyklokarpat odbyła się w ubiegłą niedzielę w Pruchniku.

Zawodnicy, przyzwyczajeni do rokrocznie suchej trasy i słonecznej pogody w tej miejscowości, tym razem musieli stawić czoła ciężkiej technicznie błotnistej trasie oraz upalnej pogodzie. Trudna trasa oraz upalna aura nie przeszkodziła natomiast w tym, aby większość zawodników ukończyła maraton z uśmiechem na twarzy. Trasa oznaczona niemalże od startu do samej mety sznurkiem nie pozostawiła możliwości zgubienia się. Również tłumy kibiców, jak co roku w Pruchniku, dopingujące kolarzy bez względu na warunki atmosferyczne czynią ten maraton wyjątkowym w skali całego cyklu, a może nawet wszystkich tego typu imprez w Polsce.

Wśród ponad 400 startujących zawodników nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Na najdłuższym dystansie giga mierzącym 70 km wystartowało 5 naszych zawodników.

Najszybszy na tym dystansie okazał się Mateusz Woźniak zajmując 2 w Kat. GM2 miejsce. Piąte miejsce w kat. GM3, przypadło Jakubowi Gryzło. Następne miejsca w tej kategorii zajęli: 8 Tomasz Leśniak 9 Jakub Zbiegień.

3

W Kategorii GM5 bezkonkurencyjny okazał się po raz kolejny Marek Gorczyca deklasując w swojej kategorii rywali o ponad 40 minut!

Również sześciu zawodników JSC wystartowało na dystansie Mega 40 km. Najszybszy na tym dystansie okazał się Kamil Cygan zajmując 11 miejsce w Kat MM2.

5

Krzysztof Staniszewski zajął 3 miejsce w kat. MM1. Mirosław Pawluś był 57 w kat. MM3 . Adam Poniatowski był 6 w Kat. MM4. Natomiast Robert Śliwowski był 35. W Kat. MM5 Wiktor Wiśniewicz rywalizację ukończył na 12 miejscu.

Na najkrótszym dystansie hobby – 20 km rywalizowało 8 zawodników JSC. Najlepiej pojechał Wojciech Wantuch zajmując 1 miejsce w kategorii HM2, oraz 1 miejsce Open! W tej samej kategorii na 6 miejscu uplasował się Kamil Czerw, Krystian Kras był 45 a Grzegorz Prucnal 46.

4

Sylwia Zaleśnia w Kat. HK1 była 4. Aneta Jokiel w Kat., HK3 była 7 Piotr Gryzło w Kat. HM1 był 11. Janusz Zaleśny w Kat. HM3 był 25

2

Drużynowo Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zwyciężyło! pokonując Jedlicze Team oraz Essentia Vitae RKK MTB