REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 17 listopad 2016 11:14

Roksana w tęczowej krainie

roksana wojdak2Roksana Węgiel z Jasielskiego Domu Kultury, piosenką „Kraj miłości” wyśpiewała II nagrodę w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.


Konkurs, który poprzedziły wcześniejsze eliminacje, odbywał się od 12 do 13 listopada br. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Roksana, w ramach nagrody, otrzymała również nominację do festiwalu piosenki, który odbędzie się latem 2017 roku w Rimini we Włoszech.
Celem Festiwalu jest popularyzacja śpiewania, promowanie twórczości dziecięcej i młodzieżowej, wyszukiwanie młodych talentów oraz doskonalenie warsztatu muzycznego.

roksana wojdak1

Opiekę artystyczną nad konkursem sprawuje Jan Wojdak, lider zespołu Wawele, Kawaler Orderu Uśmiechu, nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za działalność na rzecz polskiej kultury muzycznej”. W tegorocznej edycji Festiwalu uczestniczyli soliści i grupy wokalne w 5 kategoriach wiekowych (do 7 lat, od 8 do 10, od 11 do 13, od 14 do 16 oraz od 17 do 23 lat) – Roksana reprezentowała trzecią grupę. Jury oceniało: walory głosowe, właściwy dobór piosenek do wieku, interpretację, muzykalność, wyczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny.

(JDK)

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin