Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Tradycyjne receptury w lżejszej oprawie

Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu

Zbiór pomysłów na tradycyjne smaki świątecznych potraw, które nie wymagają wielogodzinnych przygotowań.

Nowy e-book z przepisami od NFZ


Sięgnij po najnowszy e-book od NFZ „świąteczne smaki w zdrowym wydaniu”.
Znajdziesz w nim inspirujące przepisy, które zmieniają tradycyjne potrawy w lekkie i zdrowe wersje.


Święta to czas wspomnień, radości i pysznych potraw. Zanim rozbłysną lampki na choince, a na wigilijnym stole zagości 12 tradycyjnych potraw zwykle trzeba się napracować. Są potrawy, które od lat goszczą na wigilijnym stole, a ich receptury są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto urozmaicić je sięgając po zdrowsze rozwiązania.
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował e-book, który pomoże w przyrządzeniu świątecznych potraw w zdrowszym wydaniu, bez wielogodzinnych przygotowań w kuchni.
E-book „Świąteczne smaki w zdrowym wydaniu” to zbiór przepisów z pomysłami na nowe, zdrowsze wersje tradycyjnych dań świątecznych. Są w nim propozycje prostych i aromatycznych potraw, idealnych do przygotowania w tym wyjątkowym czasie. Ten kulinarny przewodnik jest dla każdego, kto szuka inspiracji na odżywcze wersje świątecznego menu.

Tradycyjne receptury w lżejszej oprawie
W e-booku można zaleźć przepisy na szybkie i zdrowe świąteczne przepisy. Każdy przepis zawiera:
- dokładną gramaturę
- kaloryczność dania
- rozkład makroskładników
- czas przygotowywania
- stopień trudności.

Na liście przepisów znalazły się między innymi: pełnoziarniste pierogi, pieczony karp, barszcz czerwony z domowymi uszkami czy żytnie pierniki, kulebiak oraz ciasta, pierniki i sernik bez cukru.
Odkryj nowe smaki świąt!
Wypróbuj wyjątkową kolekcję zdrowych przepisów, dzięki którym stworzysz wyjątkowe potrawy na nadchodzące święta. Zamieściliśmy propozycje na zdrowe wytrawne i słodkie dania dla dorosłych i dzieci - świąteczne smaki, które kochają wszyscy.
E-book znajdziesz też na stronie diety.nfz.gov.pl, w zakładce E-booki. Przeglądaj przepisy jak Ci wygodnie - na komputerze, tablecie, telefonie. Możesz też wydrukować nasz kulinarny przewodnik po świątecznych smakach.

Zdrowe menu od Diet NFZ
Diety NFZ to portal, który promuje zdrowe nawyki i wspiera osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniego menu. Na stronie diety.nfz.gov.pl znajdziesz też:
- e-booki z inspiracjami na sezonowe potrawy na każdą porę roku
- filmy edukacyjne o prawidłowym odżywianiu
- plany żywieniowe oparte na diecie DASH (ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension – dieta w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia).

Rafał Śliż
rzecznik prasowy
Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie

50000 Pozostało znaków