Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Zima

Akcja zima w Jaśle

Kończy się już piękna polska jesień i coraz szybciej pojawia się zimowa aura. Stąd też, jak co roku, przypominamy ważniejsze informacje dotyczące „akcji zima”, czyli zimowego utrzymania ulic i chodników w naszym mieście na przełomie 2023/2024 roku.


Akcja zima w Jaśle


Umowy na zimowe utrzymanie ulic, placów, chodników, przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych zawarte zostały już końcem października br. Podpisane zostały one z sześcioma wykonawcami – a miasto zostało podzielone na poszczególne strefy i elementy, do których przypisani zostali poszczególni wykonawcy.

Na ulicach akcja prowadzona będzie przy pomocy sprzętu mechanicznego do momentu zapewnienia bezpiecznej przejezdności (jezdnia odśnieżona i posypana na całej szerokości i długości, dopuszcza się zaleganie na jezdni cienkiej równomiernej warstwy zajeżdżonego śniegu z jednoczesną likwidacją śliskości).

Jak zwykle podczas „akcji zima” prowadzone będą całodobowe dyżury. Wszelkie interwencje oraz uwagi dotyczące stanu chodników, jezdni, parkingów, placów stanowiących własność miasta Jasła, należy zgłaszać:

- od 7.30 do 15.30 (w godzinach pracy urzędu) pod nr telefonu 13 44 86 318,
- od 15.30 do 7.30 dyżur pełniony będzie na stanowisku dyżurnego Straży Miejskiej i monitoringu pod nr telefonu 13 44 82 589.

Zbychu
Ta akcja zima to trochę na wyrost. Tak czy siak, czy spadnie dużo czy mało to służby i tak jak zwykle mozolnie i z opóźnieniem , aaa i oszczędnie jeśli chodzi o ilość piasku...
1

50000 Pozostało znaków