REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 19 listopad 2013 17:48

Eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu LITERATURA I DZIECI

fsaaf

W dniu 19 listopada 2013 r. odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu LITERATURA I DZIECI, którego organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.


W Gminie Jasło wystartowało 13 recytatorów, 8 solistów i jeden zespół wokalny oraz zgłoszono 7 prac plastycznych z następujących szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 7 i SP nr 10 w Jaśle oraz SP w Opaciu. Eliminacje przeprowadził Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
Przedmiotem konkursu, który odbywa się w całym województwie podkarpackim jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji: NAJBLIŻSI.

fsaaf


Jury w składzie: Anna Zalewska– animator kultury, kulturoznawca, Małgorzata Nowicka – pedagog, solista, laureatka ogólnopolskich konkursów wokalnych oraz Aneta Wszołek – pedagog, filolog polski postanowiło nominować do etapu rejonowego:
w kategorii wiekowej klasy I – III
recytatorów: Filipa Preisnera z SP nr 1 w Jaśle, Wiktorię Ignarską z SP nr 2 w Jaśle i Gabrielę Pabjan z SP nr 1 w Jaśle;
solistów: Michała Witusika z SP nr 2 w Jaśle, Weronikę Dębską z SP nr 1 w Jaśle, Wiktorię Chłopek z SP nr 1 w Jaśle i Martynę Marszałek z SP nr 4 w Jaśle.
W kategorii wiekowej klasy IV – VI
recytatorów: Joannę Harmatę z SP w Opaciu, Patryka Cholewiaka z SP nr 10 w Jaśle, Annę Zdebską z SP nr 10 w Jaśle oraz Katarzynę Preisner z SP nr 1 w Jaśle.
W tej kategorii wiekowej do konkursu nie przystąpił żaden solista.
Nominowani będą reprezentować Gminę Jasło na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 25 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie, skąd mogą zostać zakwalifikowani do ścisłego finału. Zgłoszone prace plastyczne przekazano bezpośrednio do WDK w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i życzymy powodzenia na dalszych etapach!

Organizatorzy

 

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin