Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Wyścig kolarski ORLEN Wyścig Narodów
Featured

Jasło na światowej mapie kolarstwa

Zapraszamy do gorącego dopingu! 18 maja do naszego miasta zawita wielkie kolarstwo. 


ORLEN Wyścig Narodów - Jasło 2024Jasło znajduje się bowiem na mapie tegorocznego ORLEN Wyścig Narodów. Ten międzynarodowy wyścig, który będzie transmitowany w wielu państwach, wystartuje w Czechach, później kolarze przejadą przez Słowację i dotrą do Polski. Od 15 do 19 maja obejrzymy pięć pasjonujących etapów, a wielki sport będzie na wyciągnięcie ręki dla każdego. 

To impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23, w której startują najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata. Rywalizują oni w barwach reprezentacji narodowych. Dwa pierwsze etapy wyścigu rozegrane zostaną na terenie Czech, III etap odbędzie się na Słowacji, natomiast IV i V etap w Polsce. 

 

18 maja IV etap ORLEN Wyścig Narodów swój początek będzie miał w Bukowinie Tatrzańskiej natomiast meta zlokalizowana zostanie w Jaśle na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z ulicą Basztową. Już dziś zapraszamy Was do gorącego dopingu! 

Organizacja takiej imprezy, to także pewne utrudnienia dla naszych mieszkańców, a szczególnie kierowców. 18 maja na czas przygotowania trasy wyścigu, przejazdu kolarzy, a także zjazdu pojazdów technicznych i obsługi, czasowo wyłączone z ruchu zostaną jasielskie ulice. 


 

IV etap ORLEN Wyścig Narodów


Na czas przygotowania trasy wyścigu (od 7:00 do 19:30) czasowo wyłączone zostaną: ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. P. Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Floriańska (od skrzyżowania z ul. Igielną do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Floriańską, ul. Rynek (strona wschodnia) od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Farną – wzdłuż Urzędu Miasta w Jaśle. 

 

Na czas przejazdu kolarzy (od 14:00 do 17:00), czasowo zostaną wyłączone ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Kasprowicza do skrzyżowania z ul. Śniadeckich), ul. Kasprowicza (od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II).

 

Na czas zjazdu pojazdów technicznych i obsługi wyścigu (od godz. 15:00 do 17:30 czasowo wyłączone zostaną ul. Farna (od skrzyżowania z ul. Basztową/ P. Skargi do skrzyżowania z ul. Rynek), ul. Gołębia od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Rynek, ul. P. Skargi od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Basztową, ul. Rynek (strona północna) od skrzyżowania z ul. Farną do skrzyżowania z ul. K. Wielkiego, ul. Śniadeckich od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. P. Skargi.

 

Urząd Miasta w Jaśle

50000 Pozostało znaków