REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 04 wrzesień 2013 20:51

Finisaż wystawy Jacka Michała Szpaka w JDK

Finisaż wystawy Jacka Michała Szpaka w JDK

W ostatni weekend sierpnia w Jasielskim Domu kultury odbył się finisaż wystawy „Trzy Muzy” Jacka Michała Szpaka – „Trzy Muzy”.


Na wystawie można zobaczyć zarówno rzeźby, jak i dzieła malarskie i rysunkowe artysty. Wystawę można zwiedzać do 7 września.
- „Miej serce i patrzaj w serce” – tym credo kieruje się nasz gość, rzeźbiarz, malarz i ceramik, pan Jacek Michał Szpak. Uznaje on, że sztuki nie można ująć w karby materialne, gdyż ona musi mieć zawsze przestrzeń wolności. Przeżycia, których nie da się kupić dostarcza tylko sztuka, a w szczególności rzeźba – zwrócił się do przybyłych Janusz Szewczyk, dyrektor JDK.

Finisaż wystawy Jacka Michała Szpaka w JDK


Finisaż wystawy Jacka Michała Szpaka w JDK


- Znajdują się tu prace z różnych okresów mojej działalności. Gdy nie ma odbiorców sztuka nie istnieje, dlatego dziękuje bardzo, że tak licznie się tutaj spotykamy. Robię to co lubię, gdybym miał to robić dla pieniędzy, to nie sprawiałoby mi to takiej radości. Chciałbym dodać, że wciąż robię zdjęcia, aparat fotograficzny to jest współczesny szkicownik dla artysty. To jest zapis myśli, ponieważ, jak twierdził profesor Strykowski, obraz jest tysiąckrotnie ważniejszy od słowa. Miło mi, że mogę gościć z moją wystawą w Jaśle, ponieważ zawsze bardzo sobie cenię Dni Wina i staram się wtedy przyjeżdżać do Jasła – podkreślił Jacek Michał Szpak, autor wystawy.

Finisaż wystawy Jacka Michała Szpaka w JDK


Finisaż wystawy Jacka Michała Szpaka w JDK


Finisaż wystawy był także okazją do spotkania artysty z kolegami i koleżankami ze Studium Animatorów Kultury w Krośnie. W imprezie wzięli udział m.in. Maria Jurkowska, dyrektor krośnieńskiego BWA, dyrektor Studium Animatorów Kultury w Krośnie, obecnie PPSKAKiB – Łukasz Szmyd oraz prof. Andrzej Drozd, emerytowany wykładowca placówki.
Jacek Michał Szpak prezentował swoje dzieła na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Salonie Rzeźby (Warszawa 2001-2002). Jego prace (popiersia, płaskorzeźby, rzeźby plenerowe) znajdują się w obiektach sakralnych i świeckich, m.in. w: Klasztorze SS Klarysek w Skaryszewie, na Zamku w Janowcu, a także w Wilnie na Litwie, Rumunii (Transylwania). Artysta dodatkowo pasjonuje się fotografią.

pch (JDK)

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin