REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 23 sierpień 2013 09:09

Sieciaki.pl w bibliotece

Sieciaki

Co pomaga znaleźć informacje w Internecie? Dlaczego nie wolno ufać osobom poznanym w Sieci? Jak skutecznie chronić komputer przed wirusami? I w końcu – kim są Sieciaki?


Na te i wiele innych pytań znają już odpowiedź uczestnicy pikniku edukacyjnego „Sieciaki na wakacjach”, który odbył się w MBP Jasło 21 sierpnia 2013 r.
Dzieci poznały serwis Sieciaki.pl i wzięły udział w mini seansie filmowym w Sieciokinie –edukacyjne kreskówki o sympatycznym rodzeństwie Zuzi i Tunio, przemierzającym wirtualny świat rakietą kosmiczną, pomogły zrozumieć czym jest Internet, jak działa wyszukiwarka czy poczta elektroniczna i jakich zasad przestrzegać aby bezpiecznie surfować w Sieci.

Sieciaki


Na uczestników czekała również wizyta w Sieciakowym Laboratorium. Tam najmłodsi Internauci konstruowali internetowego robocika – Necio i próbowali uciec przed Sieciuchami w zawiłym labiryncie, a Ci nieco starsi dzielnie pracowali nad wytropieniem ukrytych słów związanych z Internetem i komputerem. Podczas pikniku dzieci wzięły udział w grach i zabawach integracyjnych oraz zawodach w rozwiązywaniu sieciakowej krzyżówki. Na zakończenie wszyscy mali specjaliści Internetu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Sieciaki


Sieciaki


Piknik „Sieciaki na wakacjach” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci, której celem jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Współorganizatorem imprezy jest Fundacja Dzieci Niczyje i Fundacja Orange.

MBP Jasło

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin