Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 26 styczeń 2018 11:41

Zatańcz z Babcią i Dziadkiem

Zatańcz z Babcią i DziadkiemPrzedszkolaki zaprosiły kochane babcie i drogich dziadków do JDK- u na uroczystość z okazji ich święta.


Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniu 19 stycznia przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle zaprosiły kochane babcie i drogich dziadków do JDK- u na uroczystość z okazji ich święta.
Dostojnych i licznie zebranych gości powitały serdecznie panie : dyrektor Aleksandra Zajdel – Kijowska oraz wicedyrektor Anna Czech.
Spotkanie rozpoczęto widowiskiem jasełkowym pt. ,,Maleńka Miłość”, przybliżającym zebranym historię narodzin Jezusa. Wystąpili w nim mali aktorzy z grup Żabki oraz Tygryski w pięknych strojach prezentując postaci i sceny charakterystyczne dla tradycyjnej obrzędowości bożonarodzeniowej z elementami współczesnych utworów muzycznych i układów tanecznych
Następnie na scenie pojawiały się dzieci z poszczególnych grup a każda z nich śpiewała przygotowaną piosenkę i na miarę swoich możliwości wiekowych wykonywała taniec. Zachwycało bogactwo strojów i różnorodność prezentacji tanecznych. Był więc taniec ludowy- Grozik oraz tańce towarzyskie: Samba i Cha-cha, jak również tańce z innych krajów: rosyjski Kazaczok oraz integracyjna Belgijka. Jedna z grup zaprezentowała nowoczesny układ taneczny do muzyki pop.

 

dzien babci 2


Zgodnie ze specyfiką przedszkola podczas imprezy żywa była idea integracji, tak więc na scenie ramię w ramię ze swoimi rówieśnikami prezentowały swoje możliwości i talenty dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z grup: integracyjnej i specjalnej. Za swoje zaangażowanie zostały obdarowane niezwykle gromkim brawami.
Potem na scenie zgromadzili się wszyscy mali artyści i w sali JDK-u rozległo się gromkie ,,Sto lat” dla naszych seniorów, którym zgodnie z polską tradycją uczczono ich święto.
Na koniec była część bardziej kameralna i wzruszająca, bo oto każde z dzieci z mocno bijącym serduszkiem wręczało swoim najbliższym wykonane własnoręcznie podarunki i obdarowywało ,,buziakami”.
Dzień Babci i Dziadka jest niezwykle ważnym wydarzeniem w kalendarzu imprez przedszkolnych. Święto to wyzwala bowiem zarówno u dzieci, jaki i seniorów mnóstwo pozytywnych przeżyć i emocji. Nade wszystko jednak przyczynia się do pogłębienia i zacieśnienia więzi rodzinnych, które trwają potem nieprzerwanie przez długie lata.

PM9

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas