REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 16:05

Nie śpimy! Tworzymy!

aNoc to nie tylko pora do spania, ale także doskonałe źródło twórczych inspiracji.


Przekonali się o tym 22 września 2017 r. uczestnicy warsztatów ilustratorskich, przeprowadzonych przez Jolę Richter-Magnuszewską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.
Jola Richter-Magnuszewska, czytając wiersze Danuty Wawiłow m.in. O rupakach, Jak tu ciemno!, Wieczór, wprowadziła uczestników warsztatów w magiczny nastrój nocy. Ilustratorka przekonała nas, że wbrew pozorom noc ma wiele barw i wcale nie jest czarna! Może być mroczna i pełna niezidentyfikowanych, przerażających dźwięków, albo wygodna, miękka i ciepła jak norka, w której można się ukryć. Może sprzyjać pojawianiu się przyjaznych i niezwykłych stworzeń, takich jak rupaki czy zwykłe jelonki. Młodzi ilustratorzy zainspirowani przeczytanymi tekstami i opowieściami artystki o tym, jak powstają ilustracje, stworzyli – najpierw w wyobraźni – obraz miasta nocą, a potem pracując w kilkuosobowych grupach przenieśli swoje wizje na karton. Powstały wspaniałe ilustracje i trójwymiarowe makiety.

b


c

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawuje m.in. www.miastojaslo.pl

d 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin