REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 11 marzec 2013 16:49

Artyści nieprofesjonalni nagrodzeni

miastojaslo.pl1629

Antoni Bolek z Załęża i Adam Rąpała z Jasła zostali głównymi laureatami VI Jasielskiego Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej zorganizowanego przez Jasielski Dom Kultury pod hasłem „Moje miejsce na ziemi”.


Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się podczas wernisażu pokonkursowej wystawy 8 marca br. wieczorem.
W konkursie wzięło udział 22 twórców, z których 7 należy do Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu. Jury: Piotr Woroniec - rzeźbiarz, Katarzyna Gądek – grafik, Anna Brożyna – plastyk oceniło 120 nadesłanych prac, kwalifikując na wystawę pokonkursową 91. - Twórczość ludowa od lat towarzyszyła ludziom. Wynika z pasji tworzenia, potrzeby odzwierciedlenia myśli, przeżyć, tego co gdzieś tam „w duszy gra”. W galerii znajdują się wspaniałe dzieła artystów, którzy tworzą z pasją, bez komercyjnej wizji – mówił, otwierając wystawę, Janusz Szewczyk, dyrektor JDK.

miastojaslo.pl1650


miastojaslo.pl1649Poza dwiema równorzędnymi nagrodami: dla Antoniego Bolka za rzeźbę „Dziadek z wnuczką” oraz Adama Rąpały za płaskorzeźby „Kapliczka w górach” i „W Karpackiej Troi” komisja konkursowa przyznała 5 wyróżnień. Dostali je: Maria Bara za obrazy „Przestroga” (za autentyczność i wiarygodność przekazu), Jacek Kania (za warsztat oraz poszukiwanie nowych tematów i ich formalnych rozwiązań), Iga Marczyńska za obraz „Cerkiewka” (za wniesione walory malarskie) i Jan Wojtas (za tradycyjny warsztat). Wyróżnienie grupowe otrzymało Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu (za kultywowanie tradycji regionu).

miastojaslo.pl1602


miastojaslo.pl1651Nagrody i wyróżnienia wręczyli: zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski i dyrektor JDK Janusz Szewczyk. W imieniu nagrodzonych i wyróżnionych artystów głos zabrał Adam Rąpała. – Biennale, to wspaniała okazja do zaprezentowania przez twórców swoich prac.

miastojaslo.pl1673

Jest to bardzo ważne, gdyż dzieło jest w pełnej okazałości piękne i nabiera wartości dopiero gdy ma widza i oceniającego – powiedział m.in., dziękując za organizację wystawy.
Ekspozycja będzie czynna do 6 kwietnia br.

JDK

Zapraszamy do naszej fotorelacji z wernisażu

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin