REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 10 czerwiec 2014 02:00

CzitBot5 – czyli o czytaniu w przyszłości!

3

Dlaczego czytanie jest mądre? Czego można dowiedzieć się z książek? Jak będzie wyglądało czytanie i książki za kilkadziesiąt lat? Nad tymi zagadnieniami twórczo zastanawiali się uczestnicy Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 4 czerwca b.r., podczas spotkania „Czytanie w chmurze”.


Mali klubowicze wysłuchali głośnego czytania opowiadania „Robot” W. Widłaka w wykonaniu wolontariuszki MBP Jasło – Beaty Sychty i sprawdzili na czym polega „czytanie w chmurze” on-line. Przeglądam katalog żywych książek i bajka „Chory kotek” czyta się sama! Klikam i kartki przewracają się i szeleszczą – relacjonowała Ania.

Dzieci w grupach tworzyły prace inspirowane hasłami „Czytanie – mądra rzecz!” oraz „Książka, która mówi? Czytanie w przyszłości!”. Wspólna praca była pełna dziecięcych emocji i dyskusji, a jej efekty – fantastyczne. Iza i Ania stworzyły pracę o bibliotece, w której wszystkie ksiązki czytają się same a Michał, Paweł i Michał plakat „CzitBot5 – czytanie w przyszłości”.
Kasia i Iza przygotowały prezentację i pracę zatytułowaną „Bądź mądry – czytaj!” Kiedy czytamy i wysilimy wyobraźnię możemy poczuć się jak bohater książki – tłumaczyła Kasia. Natomiast Jakub i Tomek plakatem i autorskim wierszykiem przekonywali, że czytanie „bawi, uczy i to naprawdę fajna rzecz”.

Na zakończenie Sieciakowi klubowicze otrzymali książki „Zagadki nauki i techniki” ufundowane przez Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo – sponsora XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom”. Teraz sprawdzę czy naprawdę są takie roboty, które czytają książki – skwitował spotkanie Kuba.

Spotkanie „Czytanie w chmurze” jest jednym z wydarzeń w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytanie-mądra rzecz!”.
Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal MiastoJaslo.pl
MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin