REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 12 maj 2014 02:00

Czytanie integruje! BIBLIOTEKArz ŚWIĘTUJE!

1

8 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pracownicy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego obchodzili swoje święto.


Powiatowy Dzień Bibliotekarza, zainaugurował XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywający się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.
Spotkanie w zawodowym gronie było okazją do zaprezentowania w formie multimedialnej dokonań kulturalnych i edukacyjnych bibliotek. Dyrektorzy i pracownicy bibliotek pokazali na przykładzie własnych instytucji w jaki sposób czytanie łączy poprzez różnorodność działań skierowanych do każdego – bez względu na wiek, profesję i status społeczny.
W Powiatowym Dniu Bibliotekarza wziął udział Burmistrz Miasta Jasła – Andrzej Czernecki Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle Zbigniew Dranka – reprezentujący Starostę Jasielskiego Adama Kmiecika oraz Zastępca Wójta Gminy Tarnowiec – Piotr Sikora.

3


4
Goście dziękując za prezentację dokonań bibliotek publicznych powiatu i doceniając wkład bibliotekarzy, złożyli obecnym na spotkaniu życzenia.
Burmistrz nazywając jasielską bibliotekę przestrzenią dla kreatywnych zauważył, iż nie jest już tylko punktem wypożyczania książek, ale miejscem inspiracji i realizacji wielu pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.
Starosta pogratulował dotychczasowych sukcesów i osiągnięć wszystkim pracownikom MBP w Jaśle, pełniącej funkcję Biblioteki Powiatowej, życząc kolejnych ciekawych pomysłów na szerzenie czytelnictwa, realizacji ciekawych projektów bibliotecznych oraz wytrwałości, uporu i energii...
Życzenia bibliotekarzom przekazała także dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zaznaczając, iż Dzień Bibliotekarza jest szansą do promowania bibliotek, prezentowania ich działań i aktywności bibliotekarzy oraz pokazania bibliotek jako ważnych instytucji życia społecznego i kulturalnego...
Podczas spotkania kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie -
Marta Gąsiorowska otrzymała z rąk dyrektor MBP w Jaśle Małgorzaty Piekarskiej w im. Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich województwa podkarpackiego nagrodę za najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2013.
Powiatowy Dzień Bibliotekarza był okazją do dostrzeżenia roli bibliotek w wychowaniu dzieci i młodzieży, integracji międzypokoleniowej oraz przypomnienia o wpływie czytania na obecność w życiu społecznym, którego podstawą jest komunikacja słowna.

MBP w Jaśle

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin