REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 14 wrzesień 2013 21:00

Mistrz świata z wizytą w urzędzie

Mistrz świata z wizytą w urzędzie

Rafał Wilk złoty medalista w para-kolarstwie w kanadyjskim Baie-Comeau spotkał się w obecności podkarpackich dziennikarzy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem i Członkiem Zarządu Bogdanem Romaniukiem odpowiedzialnym za sport na Podkarpaciu.


Polski zawodnik był najszybszy w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego.
Podczas spotkania zaprezentowano film z mistrzostw świata w Kanadzie pokazujący zmagania naszego rodaka na trasie. Sam mistrz świata dzielił się z uczestnikami spotkania swoimi wrażeniami z udziału w mistrzostwach, opowiadając o swoich codziennych przygotowaniach. Wyraził także swoją wdzięczność za wsparcie finansowe ze strony marszałka

Mistrz świata z wizytą w urzędzie


„Bez tej pomocy nie mógłbym profesjonalnie przygotować się do tych mistrzostw. Musiałbym się zastanawiać, czego sobie odmówić, bo takie przygotowania wiążą się z ogromnymi kosztami, a tak mam komfort psychiczny, że mogę pojechać na zgrupowanie, w góry, czy w inne miejsca, gdzie mogę spokojnie trenować".
Marszałek Władysław Ortyl i Członek Zarządu Bogdan Romaniuk pogratulowali panu Rafałowi świetnych sportowych wyników.

Mistrz świata z wizytą w urzędzie


„Cieszymy się, że Rafał Wilk zdobywając mistrzostwa świata jest ambasadorem Podkarpacia w świecie. Pieniądze, które w niego inwestujemy – choć uważam, że stosunkowo skromne – są dobrze wydane i przynoszą nam dobre efekty promocyjne" – mówił na spotkaniu marszałek Władysław Ortyl.
Członek Zarządu Bogdan Romaniuk zapewniał z kolei o wsparciu finansowym pana Rafała przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

„Patrząc na te wszystkie sportowe osiągnięcia naszego rodaka, zaproponowaliśmy podwyższenie kwoty do 50 tys. zł dla pana Rafała w przyszłorocznym budżecie województwa. Jestem przekonany, że te środki pozwolą panu Rafałowi dobrze przygotować się do kolejnych sportowych przedsięwzięć, dzięki czemu w przyszłym roku ponownie będzie mógł powalczyć o najwyższe miejsce na podium" – mówił Członek Zarządu Bogdan Romaniuk.

Rafał Wilk od 2010 roku zdobywa zaszczytne tytuły i miejsca na podiach wielu krajowych i międzynarodowych imprez sportowych. W 2012 roku na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie zdobył między innymi I miejsce w jeździe na czas oraz I miejsce ze startu wspólnego. Dwa złote medale przywiezione ostatnio z Kanady są dopełnieniem w karierze pana Rafała i kolejnym dowodem na to, że sport jest jego prawdziwą pasją.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe
Samorząd Województwa Podkarpackiego

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Alicja 2013-09-14 21:12
Ciekawe czy to nie są tylko obietnice. Może warto w końcu zacząć działać i pomóc tym ludziom w trenowaniu, rozwijaniu swoich zainteresowań. Na Podkarpaciu jest wielu niepełnosprawny ch kolarzy, a zawodów dla nich tutaj nikt nie organizuje. W końcu promują nasz region w całej Polsce i na świecie. A wiec do dzieła!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # kolarz 2013-09-14 21:13
Panie Ortyl teraz najwyższy czas zacząć spełniać obietnice!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin