sobota, 14 wrzesień 2013 21:00

Mistrz świata z wizytą w urzędzie

Rafał Wilk złoty medalista w para-kolarstwie w kanadyjskim Baie-Comeau spotkał się w obecności podkarpackich dziennikarzy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem i Członkiem Zarządu Bogdanem Romaniukiem odpowiedzialnym za sport na Podkarpaciu.

Polski zawodnik był najszybszy w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego.
Podczas spotkania zaprezentowano film z mistrzostw świata w Kanadzie pokazujący zmagania naszego rodaka na trasie. Sam mistrz świata dzielił się z uczestnikami spotkania swoimi wrażeniami z udziału w mistrzostwach, opowiadając o swoich codziennych przygotowaniach. Wyraził także swoją wdzięczność za wsparcie finansowe ze strony marszałka

Mistrz świata z wizytą w urzędzie

„Bez tej pomocy nie mógłbym profesjonalnie przygotować się do tych mistrzostw. Musiałbym się zastanawiać, czego sobie odmówić, bo takie przygotowania wiążą się z ogromnymi kosztami, a tak mam komfort psychiczny, że mogę pojechać na zgrupowanie, w góry, czy w inne miejsca, gdzie mogę spokojnie trenować".
Marszałek Władysław Ortyl i Członek Zarządu Bogdan Romaniuk pogratulowali panu Rafałowi świetnych sportowych wyników.

Mistrz świata z wizytą w urzędzie

„Cieszymy się, że Rafał Wilk zdobywając mistrzostwa świata jest ambasadorem Podkarpacia w świecie. Pieniądze, które w niego inwestujemy – choć uważam, że stosunkowo skromne – są dobrze wydane i przynoszą nam dobre efekty promocyjne" – mówił na spotkaniu marszałek Władysław Ortyl.
Członek Zarządu Bogdan Romaniuk zapewniał z kolei o wsparciu finansowym pana Rafała przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

„Patrząc na te wszystkie sportowe osiągnięcia naszego rodaka, zaproponowaliśmy podwyższenie kwoty do 50 tys. zł dla pana Rafała w przyszłorocznym budżecie województwa. Jestem przekonany, że te środki pozwolą panu Rafałowi dobrze przygotować się do kolejnych sportowych przedsięwzięć, dzięki czemu w przyszłym roku ponownie będzie mógł powalczyć o najwyższe miejsce na podium" – mówił Członek Zarządu Bogdan Romaniuk.

Rafał Wilk od 2010 roku zdobywa zaszczytne tytuły i miejsca na podiach wielu krajowych i międzynarodowych imprez sportowych. W 2012 roku na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie zdobył między innymi I miejsce w jeździe na czas oraz I miejsce ze startu wspólnego. Dwa złote medale przywiezione ostatnio z Kanady są dopełnieniem w karierze pana Rafała i kolejnym dowodem na to, że sport jest jego prawdziwą pasją.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe