piątek, 10 styczeń 2014 15:54

Jasło na ustach narciarzy całej Polski

biegiuasjd

Dzięki podwójnemu zwycięstwu Alana Ciborowskiego w Pucharze Polski w Narciarstwie Biegowym o Jaśle było głośno.

Zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich z cyklu BIEG NA IGRZYSKA - JAKUSZYCE 4-5 stycznia 2014r. Już sam debiut KS SPEED Jasło w tak prestiżowej imprezie w narciarstwie biegowym było zaskoczeniem ale podwójne zwycięstwo zawodnika z Jasła pośród 300 zawodników było niesamowitą sensacją. Alan wygrał w kategorii Junior D aż 16 sekund, pokonując Mistrza Polski z zeszłego sezonu, co wzbudziło zachwyt nawet u fachowców.

Zdjęcie0645

W drugim dniu zawodów rywalizacja toczyła się ponownie stylem łyżwowym, przy trudnych warunkach atmosferycznych i ciężkim topniejącym śniegu. Ponownie wrażeń dostarczył nam Alan zwyciężając po raz drugi. Odpowiadając na pytanie- gdzie potrafił się tak dobrze przygotować, przy tak „słabej” zimie stwierdził - że na co dzień trenuje pływanie, dodatkowo z tatą jeżdżą na rolkach, a przy braku śniegu biegają pod wyciągami narciarskim, gdzie są sztucznie naśnieżone stoki. Jak widać pomysłowość, wszechstronność oraz zaangażowanie to klucz do sukcesu.

Należy jeszcze wspomnieć o siostrze Alana, Roksanie, która również spróbowała swoich sił z rok starszymi koleżankami, zajmując wysokie 9 miejsce. W klasyfikacji generalnej Alan zajmuje I miejsce gromadząc 200 punktów, a KS SPEED Jasło wysokie 13 miejsce wśród 36 klubów.

Od kilku lat propagowane jest narciarstwo biegowe w naszym mieście, dzięki pomocy Urzędu Miasta w Jaśle. Widać, że na naszych terenach można uprawiać tą piękną i zdrowotną formę ruchu. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć, zachęcając jednocześnie wszystkich do uprawiania i czerpania przyjemności z narciarstwa biegowego.

Chętne dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia już na feriach(przy sprzyjających warunkach pogodowych) od poniedziałku od godz. 10.00, a dorosłych na Dni Otwarte narciarstwa, na których każdy będzie mógł spróbować nieodpłatnie pierwszych kroków pod okiem fachowców.

KS SPEED