REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 10 styczeń 2014 15:54

Jasło na ustach narciarzy całej Polski

biegiuasjd

Dzięki podwójnemu zwycięstwu Alana Ciborowskiego w Pucharze Polski w Narciarstwie Biegowym o Jaśle było głośno.


Zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich z cyklu BIEG NA IGRZYSKA - JAKUSZYCE 4-5 stycznia 2014r. Już sam debiut KS SPEED Jasło w tak prestiżowej imprezie w narciarstwie biegowym było zaskoczeniem ale podwójne zwycięstwo zawodnika z Jasła pośród 300 zawodników było niesamowitą sensacją. Alan wygrał w kategorii Junior D aż 16 sekund, pokonując Mistrza Polski z zeszłego sezonu, co wzbudziło zachwyt nawet u fachowców.

Zdjęcie0645

W drugim dniu zawodów rywalizacja toczyła się ponownie stylem łyżwowym, przy trudnych warunkach atmosferycznych i ciężkim topniejącym śniegu. Ponownie wrażeń dostarczył nam Alan zwyciężając po raz drugi. Odpowiadając na pytanie- gdzie potrafił się tak dobrze przygotować, przy tak „słabej” zimie stwierdził - że na co dzień trenuje pływanie, dodatkowo z tatą jeżdżą na rolkach, a przy braku śniegu biegają pod wyciągami narciarskim, gdzie są sztucznie naśnieżone stoki. Jak widać pomysłowość, wszechstronność oraz zaangażowanie to klucz do sukcesu.

Należy jeszcze wspomnieć o siostrze Alana, Roksanie, która również spróbowała swoich sił z rok starszymi koleżankami, zajmując wysokie 9 miejsce. W klasyfikacji generalnej Alan zajmuje I miejsce gromadząc 200 punktów, a KS SPEED Jasło wysokie 13 miejsce wśród 36 klubów.

Od kilku lat propagowane jest narciarstwo biegowe w naszym mieście, dzięki pomocy Urzędu Miasta w Jaśle. Widać, że na naszych terenach można uprawiać tą piękną i zdrowotną formę ruchu. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć, zachęcając jednocześnie wszystkich do uprawiania i czerpania przyjemności z narciarstwa biegowego.

Chętne dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia już na feriach(przy sprzyjających warunkach pogodowych) od poniedziałku od godz. 10.00, a dorosłych na Dni Otwarte narciarstwa, na których każdy będzie mógł spróbować nieodpłatnie pierwszych kroków pod okiem fachowców.

KS SPEED

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin