REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 07 styczeń 2014 15:12

Puchar Świata w Wiśle: Śnieg przywiozą z Podhala

Puchar Świata w Wiśle

Do zawodów Pucharu Świata w Wiśle zostało 10 dni. W Beskidach wciąż panuje wiosenną aura. Dziś wieczorem rozpocznie się transport śniegu z Podhala.


- Jeśli pogoda nam trochę pomoże, damy radę, zawody się odbędą - przekonuje Andrzej Wąsowicz, główny organizator konkursu w Wiśle.
Wiosenna pogoda okazuje się największym przeciwnikiem organizatorów zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie tylko Wisła zmaga się z brakiem śniegu i dodatnimi temperaturami. Organizatorzy zapewniają, że dokładają wszelkich starań, by zaplanowane na 16 stycznia zawody doszły do skutku. - Angażujemy ponadludzki wysiłek. Dziś o godzinie 19:00 rozpoczynamy przywóz śniegu z Podhala, który będziemy na bieżąco rozprowadzać i układać na zeskoku. Śniegu jest na tyle, że zeskok powinno udać się przygotować. Wczoraj dokonałem przeglądu najazdu, jest w dobrym stanie, zmrożony, choć wymaga drobnej kosmetyki. Jutro po godzinie 8:00 rozpoczniemy i te działania - przyznaje Andrzej Wąsowicz, szef Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle.

Organizatorzy mają czas do niedzieli. Wtedy ostateczna decyzja o organizacji bądź odwołaniu zawodów zostanie podjęta wspólnie z Walterem Hoferem, dyrektorem Pucharu Świata. - Z jego strony jest duże zrozumienie. Podkreśla, by spróbować przygotować zawody. To jest ważne także w kontekście zawodów zaplanowanych w kolejnych latach. Skocznia powinna być gotowa 16 stycznia na godz. 9, by odbył się trening. Dobrze byłoby, gdyby delegat techniczny 15 stycznia wieczorem, na odprawie technicznej, mógł powiedzieć, że skocznia jest bezpieczna - podkreśla Andrzej Wąsowicz.

Szef Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego jest przygotowany także na alternatywne rozwiązania. - Jestem po rozmowach z ludźmi zajmującymi się wytwarzaniem śniegu z ciekłego azotu, przedstawiono mi propozycję. Bardzo drogą. Jest to alternatywa, gdyby dominowały wciąż plusowe temperatury, w ramach dobrej współpracy, są wstanie pomóc nam przy przygotowaniu torów. Możemy zamrozić je do minus 80 stopni i przez trzy dni utrzymać w takiej temperaturze. Co z zeskokiem, nie wiem. Do Polski musi przylecieć ekipa z Belgii, która by się tym zajęła. Technicznie jesteśmy przygotowani, ale finansowo to radykalnie podraża imprezę - wyjaśnia prezes Wąsowicz.
Organizatorzy proszą kibiców o cierpliwość. - Robimy wszystko, by zawody się odbyły. Jeśli pogoda trochę nam pomoże, damy radę - zapewniają.

Katarzyna Koczwara / PZN

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
-1 # Kibic 2014-01-07 20:39
Dlaczego takie informacje ukazują się na portalu o Powiecie jasielskim ?

Trochę to jest dziwne itp. Jak chce takie informacje to wchodzę na pzn lub np. onet i mam a nie na jasielskie strony gdzie chcę przeczytać o powiecie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Jadę na skoki 2014-01-07 20:47
O powiecie poczytasz! Ale dobrze, że o tym tu piszą, bo mam kilka informacji w jednym miejscu. Jak lubisz klikać w kilku różnych stronach to Twoja sprawa. Pamiętaj, że są i tacy, co lubią mieć wszystko w jednym miejscu
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # 23gh 2014-01-07 20:48
co mi tam... chcą to piszą... w czym Ci Kibic to przeszkadza?... .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-1 # Kibic 2014-01-07 20:53
Trochę to jest żal serio :(

P.S moim zdaniem to jest nie profesjonalne. Ale to tylko moje zdanie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Misiek 2014-01-07 21:04
A co w tym nie profesjonalnego ? Chłopie ogarnij się to że mają takie informacje to dla nich jest tylko duży plus. Jaki portal z jasła miał relacje z FIS GRAND PRIX W Wiśle bezpośrednio tylko miastojaslo. Dla mnie to sama zaleta.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-1 # Kibic 2014-01-16 12:22
Dlaczego już nie zamieszczacie informacji na ten temat ?:)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Darek 2014-01-16 12:51
A co cię to tak obchodzi całkiem niedawno płakałeś, że to nie profesjonalne a teraz domagasz się informacji idź się lecz mały człowieczku
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Kibic 2014-01-16 12:56
No bo to jest trochę dziwne, przed zawodami cały czas super a teraz gdzie są zawody itp. nie ma żadnej informacji
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Łukasz D 2014-01-16 12:59
Cytuję Kibic:
No bo to jest trochę dziwne, przed zawodami cały czas super a teraz gdzie są zawody itp. nie ma żadnej informacji


Drogi Kibicu po aktualne informacje dla Ciebie zapraszam na onet.pl lub pzn pozdrawiamy
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin