REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 25 kwiecień 2018 18:45

Za nami już czwarty Bieg Króla w Jaśle!

Za nami już czwarty Bieg Króla w Jaśle!W niedzielę 22 kwietnia odbył się w Jaśle IV Bieg Króla, w którym wystartowało łącznie blisko sześciuset Uczestników w biegu głównym i biegach dziecięcych.


Wspaniała słoneczna pogoda zachęciła również tłumy Jaślan do kibicowania uczestnikom na trasie.
Serdeczne podziękowania należą się w tym miejscu przede wszystkim również służbom, które zabezpieczały trasę niedzielnego biegu, a były to Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska i Policja - bez Waszej pomocy organizacja tak dużego wydarzenia na terenie naszego miasta nie byłaby możliwa.
Bieg Króla to wydarzenie sportowe dla amatorów biegania, które dzięki staraniom Miasta Jasła, I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle i Sieci Sklepów MPM nieprzerwanie zyskuje na popularności. W ten weekend do naszego miasta zjechali biegacze nie tylko z całej południowo - wschodniej Polski, ale również ze Słowacji!

Bieg Króla 2018
Po rozgrzewce prowadzonej przez instruktorów klubu fitness Lady Gym, Uczestnicy w biegu głównym mieli do wyboru rywalizację na dystansie 5 lub 10 kilometrów, a w oddzielnej klasyfikacji można było wystartować korzystając z techniki nordic walking. Biegi dziecięce odbywały się na ul. Czackiego - przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego.
Najszybciej dystans 5 kilometrów pokonał Krzysztof Lewicki z Dębowca (17:59:047), na drugim miejscu do mety dobiegł zawodnik z Ocieki - Jakub Kusowski (18:56:018), a zaledwie nieco ponad sekundę po nim do mety dobiegł  Jaślanin - Dominik Szumiec reprezentujący Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów (18:57:138).
Wśród kobiet na tym dystansie zwyciężyła reprezentująca ULKS Technik Trzcinica, mieszkanka Bieździedzy - Kamila Czajka (20:23:290), drugą lokatę uzyskała Edyta Wielgosz z Nowego Żmigrodu (22:37:429), a na trzecim stopniu podium stanęła mieszkanka Gorlic - Karolina Mruk (22:45:970).
W klasyfikacji nordic walking pierwsze miejsce na krótkim dystansie zajął Robert Faron z Kamienicy, reprezentujący Salco Garmin Team (30:48.337), drugie wywalczył Dariusz Grządziel z Ustrzyk Dolnych - Bieszczadzki Klub Nordic Walking (30:49.470, a trzecią pozycję zajął Piotr Stępak ze Zbylitowskiej Góry - ZG Rejon NW Winning Team (31:46.177)

Bieg Króla 2018 - kat. dzieci
Wśród kobiet zwyciężyła mieszkanka Ustrzyk Dolnych, reprezentująca Bieszczadzki Klub Nordic Walking -  Bożena Kończewska z czasem 33:41.254, drugie miejsce zajęła Ewa Cwanek-Florek z Rzeszowa, a reprezentująca Przeworską Grupą Biegową z czasem 34:31.770, natomiast na ostatnim stopniu podium stanęła Katarzyna Konik, drużynowa koleżanka zwyciężczyni z czasem 36:02.710.

Na dystansie 10 kilometrów o zwycięstwie zadecydował pełen emocji finish, w którym brało udział aż czterech zawodników. Rywali zdeklasował jaślanin Łukasz Szumiec (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów), któremu pokonanie trasy zajęło zaledwie 35:51.570 a o jego zwycięstwie nad Grzegorzem Rosłońskim (Szymbark, Gorlicka Grupa Biegowa) zadecydowało zaledwie 15 sekund. Osiem sekund później na metę wbiegł Piotr Kobylarz (Rzeszów, Rzeszowskie Gazele i Gepardy), kolejne niecałe cztery sekundy później, z czwartą lokatą pogodzić musiał się Piotr Guzik (Krosno, AZS PWSZ Krosno/ Klub Sztuk Walk GARYU Krosno).

Bieg Króla - Jasło
Wśród kobiet podium wyglądało następująco:Zuzana Iľovová - Stropkov - MARAS team - 40:14.890Kinga Walania - Głogów Małopolski - TKKF "Sokół" Głogów Małopolski - 42:30.625Alicja Jasińska - Żyraków - Dębickie Gepardy - 44:22.899
W klasyfikacji nordic walking na długim dystansie, z czasem 1:03:10:387 zwyciężył Robert Winnicki (Ustrzyki DOlne, Bieszczadzki Klub Nordic Walking), drugie miejsce zajął Kazimierz Grządziel (Poraż, “Sokół” Zagórz) z czasem 1:06:09:547, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Mariusz Biega z Niebieszczan (Sanok Ski Team) z czasem 1:10:31:822.
Wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Styś z Tarnowca (1:15:27.737), za nią do mety dotarła Dorota Witusik z Jasła - NW-TEAM-JASŁO (1:15:28.400), a ostatni stopień podium należał do Agnieszki Pasieki z Ustrobnej (1:15:28.859).

Organizatorzy IV Biegu Króla składają podziękowania sponsorom - firmie Domicela oraz Pawłowi Górniakowi prowadzącemu gabinet psychologiczno - psychoterapeutyczny. 
Partnerzy: Lady Gym, Habys, Jasielska Grupa Biegowa, Medyczno - Społeczne CentrumKształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Restauracja Impresja

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin