REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

niedziela, 09 październik 2016 14:01

W Foluszu biegacze górscy rywalizowali na Biegu Beskidnika

aBieg Beskidnika już za nami, choć emocje wciąż nas nie opuszczają. 2 października w Foluszu rywalizowało ze sobą ponad 260 zawodników, w tym wielu należących do czołówki polskich biegaczy górskich.


Poza zawodnikami z naszego regionu, w Beskidniku wystartowali też biegacze z innych zakątków Polski (m.in. z Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Sanoka, Nowego Sącza, Częstochowy czy Opola) a także ze słowackiego Bardejova.
Wysoka, jak na biegi górskie, frekwencja dowiodła, że Powiat Jasielski jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku oraz do uprawiania tej dyscypliny sportu. Po biegu zawodnicy podkreślali wyjątkowe walory trasy, biegnącej przez tak malownicze miejsca jak Wodospad Magurski, Diabli Kamień czy grzbiet Magury Wątkowskiej. Nawet zwycięzca biegu na dystansie 21 km, Bartosz Gorczyca – przyznał na mecie, że sam kilkukrotnie zwalniał aby podziwiać piękno beskidzkiej przyrody. Wielu biegaczy deklarowało w przyszłości chęć powrotu na magurskie ścieżki.
Bartosz Gorczyca, będący faworytem Biegu na dystansie 21 km wicemistrz Polski w biegach górskich, spełnił oczekiwania kibiców pojawiając się na mecie jako pierwszy. Fanów górskiego biegania nie zawiodła również Ewa Majer – ubiegłoroczna mistrzyni Polski w biegach ultra, która pewnie zwyciężyła w klasyfikacji kobiet na dłuższym dystansie.
Poniżej prezentujemy wyniki najlepszych trójek na wszystkich dystansach. Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie www.biegbeskidnika.pl

5
Na dystansie 21 km jako pierwsi na metę wbiegli:
1. Bartosz Gorczyca (Salco Sport Team) – czas 01:29:11
2. Paweł Gładysz (MUKS Podkarpacie Jedlicze) – czas 01:34:31
3. Łukasz Szumiec (JSC Jasło) – czas 01:36:49
Wśród Pań najszybciej dystans 21 km pokonały:
1. Ewa Majer (Solgar Polska) – czas 01:51:26
2. Sylwia Bondara (Jacek Biega Running Team) – czas 01:54:34
3. Ewelina Borowska-Pawluś (JSC Jasło) – czas 02:08:30

Na krótszym dystansie 6 km najszybciej do mety dobiegli:
1. Marcin Górka (Gorlicka Grupa Biegowa) – czas 00:27:42
2. Sławek Oberc (Burza Rogi) – czas 00:29:47
3. Stanisław Górniak(Finisz Rymanów) – czas 00:29:59
W klasyfikacji kobiet bieg na dystansie 6 km jako pierwsze ukończyły:
1. Magdalena Stawarz (Gorlicka Grupa Biegowa) – czas 00:40:06
2. Edyta Ignor (Rzeszów) – czas 00:40:19
3. Iwona Wielgosz (Jasło) – czas 00:40:48

Podczas zawodów, na mecie biegu umiejscowionej w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca w Foluszu funkcjonowała strefa kibica, gdzie dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkurencjach, takich jak np. mini Bieg Beskidnika. Rodziny, które w tym dniu odwiedziły Folusz, w oczekiwaniu na biegaczy mogły liczyć na wiele atrakcji.
Docierający na metę zawodnicy mogli z kolei skorzystać z profesjonalnych usług fizjoterapeutów z Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Masaże odbywały się na stołach użyczonych przez jasielską firmę Habys.
O bezpieczeństwo imprezy zadbała Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej z Dębowca oraz Folusza, GOPR Krynica, ObronaNarodowa.pl Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej drużyna JASŁO oraz Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. L. Lisa-Kuli Południowo - Wschodni Okręg Strzelecki. Dzięki nim zarówno biegacze jak i kibice mogli czuć się bezpieczni.
Towarzyszyło nam także wielu wolontariuszy, którzy wspierali nas w różnych działaniach w  trakcie trwania Biegu. Pragniemy podziękować im za zaangażowanie oraz chęć pomocy. Wyrazy wdzięczności za okazaną życzliwość i wsparcie składamy również Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

IMG 0301Bieg Beskidnika zorganizowali: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wraz ze  Starostwem Powiatowym w Jaśle oraz Jasielskim Stowarzyszeniem Cyklistów.
Partnerami wydarzenia byli: Magurski Park Narodowy, Wójt Gminy Dębowiec, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Grupa Nowy Styl oraz portale: biegigorskie.pl i biegamypogorach.pl.
Sponsorami imprezy byli: Naturex, Habys sp. z o. o. Fish bar Pik Stawy Wacława, Kaufland, Sklep Sportowo – Turystyczny Magura Sport, Sklep Bog- Sport.

Organizatorzy

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin