REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 08 wrzesień 2014 00:00

Trenuj Judo z UKS „MOSIR” JASŁO

DSC 0179Dlaczego ten klub?, bo jesteśmy NAJLEPSI to wiadomo o czym świadczą uzyskane złote medale naszych wychowanek oraz ogólna klasyfikacja Mistrzostw Polski - JESTEŚMY PIERWSI!!


Mimo tak fantastycznych osiągnięć najważniejsze jednak jest to ,że dzieci czują się u nas bardzo dobrze . Pracujemy z ogromną pasją, bo kochamy to co robimy. Wkładamy całe serce w to, żeby dzieci czuły się w naszym klubie jak we własnej rodzinie. Nasz Klub to nie tylko treningi - praca nad ciałem, ale również budowanie prawego charakteru, odwagi i odpowiedzialności. To również wspólne obozy zimowe, obozy letnie na których odkrywamy świat, kulturę innych krajów oraz rozwijamy całą osobowość. Dużo radości, zabawy i wspólnych integrujących przeżyć. Przyświeca nam zasada: od zabawy do sportu.
A teraz kilka faktów aby przybliżyć JUDO rodzicom i dzieciom , którzy do tej pory nie mieli styczności z tym sportem :
Zajęcia w okresie początkowym to głównie zabawa. Przez pierwsze 2-3 lata treningi są nastawione głównie na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Ćwiczenia bazują na podstawowych elementach z zakresu judo i gimnastyki. Wykorzystywane przez trenerów gry i zabawy ruchowe mają na celu przygotowanie dzieci do podjęcia treningu judo. Celem zajęć jest także uodpornienie dzieci na kontakt cielesny z innymi dziećmi. Jest tu dużo przepychania, przeciągania i wypychania.(obrazek z kreskówki) Dzieci turlają się i ugniatają jeden po drugim. Już po kilku treningach rodzice widzą pozytywne efekty . Dzieci nabierają odporności na ból, przestają się przejmować zderzeniem z innym dzieckiem. Mata do judo, na której trenują jest dość twarda ,ale sprężysta co gwarantuje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Jednak pierwsze upadki choć bezpieczne, są jednak odczuwalne i do tego też trzeba się przyzwyczaić. Podczas zajęć oprócz zabawy dzieci uczą się podstawowych elementów judo, głównie techniki padów.(obrazek) Uczymy jak ułożyć ciało czy jak chronić głowę podczas upadków.

DSC 0923


Nasze treningi to przede wszystkim ogromna ilość ćwiczeń ogólnorozwojowych. Duża ilość zabaw z czołganiem, pełzaniem wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. Ćwiczenia w judo równomiernie rozwijają wszystkie partie mięśni, a w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym to najlepsza gimnastyka korekcyjna. Od pierwszych treningów równolegle z nauką padów uczymy dzieci podstawowych elementów z gimnastyki: przewroty, przerzuty, stania na głowie , mostki itp. Kolejny etap to poznanie najprostszych elementów związanych z walką w parterze. Poza umiejętnościami technicznymi oraz przygotowaniem sprawnościowym dużą wagę przywiązujemy do kształtowania strony psychicznej. Takie cechy wolicjonalne jak: wiara w osiągnięcie sukcesu, nieustępliwość w dążeniu do celu, cierpliwość, poczucie obowiązku to cechy charakteryzujące adeptów judo.

DSC 1226


Zajęcia w grupach początkujących Judo są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie jak i psychicznie. Początkowy etap szkolenia prowadzimy tak, aby nasi wychowankowie otrzymali przygotowanie ogólne na jak najwyższym poziomie, co umożliwi im kontynuacje kariery w dowolnej dyscyplinie sportowej.
WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY
WTORKI I CZWARTKI OD 16:30 – 17:30
(mała hala MOSIR Jasło)
Wszelkich informacji udziela Trener: mgr Michał Czarnecki tel. 608215779

www.judomosir.pl

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin