REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 19 maj 2014 02:00

JSC na CROSie MTB ratowników GOPR

12

W dniu 18 maja w Banicy k. Magury Małastowskiej odbył się X Cross Kolarski Ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


W wyścigu prawo startu mieli ratownicy, kandydaci oraz sympatycy GOPR. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali trasę MTB liczącą 29km. Zawody odbyły się bez podziału na kategorie wiekowe czyli tzw. OPEN. Start jak i meta umiejscowiona została przy gospodarstwie agroturystycznym „Gościniec” w Banicy.

14

Impreza miała charakter międzynarodowy, gdyż na starcie pojawili się również zawodnicy ze Słowacji. Jako że w szeregach Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów mamy ratowników GOPR więc i na tej imprezie nie mogło zabraknąć naszych zawodników.

Na trasie prowadzącej od Banicy poprzez Krzywą, Czarne, Radocynę, Lipne, Zdynię, Gładyszów, Krzywą i do mety w Banicy, wystartowało trzech zawodników JSC, ratownik GOPR Piotr Szurek , Jakub Gryzło oraz Paweł Dacyl. Od samego startu podyktowali ostre tempo nie dając szans rywalom i objęli prowadzenie, po czym niezagrożeni minęli linie mety. Zawody wygrał Piotrek, wyprzedzając Kubę o przysłowiowy błysk szprychy. Na czwartym miejscu linię mety minął ratownik GOPR Paweł Dacyl.

15

Zawody zostały zorganizowane przez Sekcję Operacyjną GOPR Gorlice, Grupę Krynicką GOPR i Państwa Jolę i Tomka Nowak – „Gościniec” Banica. Impreza oprócz walorów sportowych miała na celu propagowanie kolarstwa wśród ratowników GOPR, poznawanie okolic Beskidu Niskiego oraz szkolenie kondycyjno-topograficzne.

jaslobike.pl 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin