wtorek, 12 luty 2013 18:35

Niepełnosprawny może już zabrać psa asystującego do parku narodowego – zniesiono dyskryminujące ograniczenia

Dnia 1 lutego zniesiono ograniczenia w zakresie wstępu osób niepełnosprawnych korzystających z pomocy psów do parków narodowych i rezerwatów przyrody oraz na plaże i kąpieliska. Nowe przepisy pozwalają osobom niepełnosprawnym na wstęp do wskazanych miejsc również z psami asystującymi.

Z dniem 1 lutego 2013 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. poz. 73). Celem tejże ustawy jest zniesienie ograniczeń w zakresie wstępu osób niepełnosprawnych z psami asystującymi do parków narodowych i rezerwatów przyrody, jak również na plaże i kąpieliska. Obecnie osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do parków narodowych i rezerwatów przyrody oraz na plaże i kąpieliska.