piątek, 29 listopad 2013 17:12

Rusza sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych przy rynku

IS światła 1

Już jutro (30 listopada) planowane jest włączenie sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na wysokości Starostwa Powiatowego i deptaka synchronizowanej z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego, Szajnochy, Modrzejewskiego. Nowe sygnalizatory są wyposażone w liczniki czasu.

Wprowadzone rozwiązanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz płynności ruchu kołowego. Nowe sygnalizatory będą sterowane czasowo z sygnalizacji znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego, Szajnochy, Modrzejewskiego, tak aby na wszystkich przejściach równocześnie pojawiało się takie samo światło dla ruchu pieszego. W ten sposób dla ruchu kołowego możliwy będzie płynny przejazd przez odcinek drogi objęty sygnalizacjami.

IS światła 2

Program sterowania sygnalizacją, który dostosowany jest do obsługi trzech punktów, będzie monitorowany i ewentualnie modyfikowany.

UMJ