Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Uczniowie dla uczniów

 Młodzież z 2 LO w Jaśle podjęła się tematu edukacji z zakresu praw i obowiązków uczniów. Grupa złożona z pięciu osób stworzyła projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii na rzecz pomocy rówieśnikom z nurtującymi ich od wielu lat zagadnieniami z prawa oświatowego. Już od wielu lat uczniowie jak i nauczyciele zastanawiają się, gdzie należy postawić granicę w wewnętrznym funkcjonowaniu obydwu stron. Z ideą rozwiązania problemu wyszli młodzi ludzie, którzy w dobrej wierze- jak głosi nazwa projektu rozpoczęli edukację swych rówieśników. 

 

Projekt zapoczątkowała ankieta sprawdzająca świadomość społeczności 2 LO z zakresu ich praw, a zarówno obowiązków. Uczniowie szkoły wykazali przeciętną znajomość tematu, jednak wraz z szerzącą się popularnością idei projektu zyskali nowe wiadomości, co pozytywnie wpłynęło na ich postawę. 
W szkole zorganizowane zostało także spotkanie z Panią mecenas Natalią Kozubal, która z przyjemnością przedstawiła najważniejsze informacje odnośnie pierwszej odpowiedzialności karnej. Chętni mieli możliwość zasięgnąć opinii eksperta w dziedzinie. 

 


Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. Każdy, kto ukończy projekt w ramach Zwolnionych z Teorii, zdobywa międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP.
Aby ukończyć projekt, należy zebrać zespol (2-10 osób), a następnie wymyślić pomysł, który później grupa zrealizuje w rzeczywistości. Na platformie każdy zespół musi przejść przez 4 etapy realizacji projektu - Inicjację, Planowanie, Realizację i Zakończenie. Po przejściu na etap Planowania, każdy ma czas od 1 do 8 miesięcy na realizację projektu. Za ukończony projekt uznaje się taki, który uzyskał odpowiednie minimum beneficjentów w zależności od formatu.


Młodzież z 2 LO w Jaśle

50000 Pozostało znaków