środa, 21 styczeń 2015 10:47

Pobierz bezpłatną aplikację o Jaśle Wyróżniony

Pobierz bezpłatną aplikację o JaśleW sklepach Google Play i Apple Store dostępna jest już aplikacja mobilna pod nazwą „Jasło”. Można ją bezpłatnie pobrać na telefon lub tablet. Aplikacja utworzona została dla Miasta w ramach zadania „Miasto Wiedzy. Smart city. Wdrożenie aplikacji mobilnej”.

Aplikacja „Jasło” to kompleksowy informator dotyczący miasta Jasła i okolic, zawierający rozbudowaną bazę miejsc zarówno dla turysty, jak i mieszkańca. Obok atrakcji turystycznych, posiada bazę gastronomiczną, noclegową, informację o miejscach sportu, rozrywki, rekreacji oraz miejscach przyjaznych dzieciom. Ponadto aplikacja zawiera bazę bankomatów, stacji benzynowych, aptek z informacją o dyżurach nocnych czy lokalnych kościołów z godzinami mszy świętych oraz rozbudowany system komunikacji miejskiej.

Aplikacja spełnia również rolę informatora o wydarzeniach w mieście, w tym repertuar kina, wystawy, koncerty, wydarzenia kulturalne. Wszystkie obiekty, trasy bądź wydarzenia z współrzędnymi GPS można w łatwy sposób dodawać do planera, pełniącego funkcję podręcznego przewodnika.

Aplikacja, która działa w trybie offline i online, wykonana została na dwa systemy Android i iOS (Apple). Wykonawcą była firma AMISTAD Sp. z o.o. z Krakowa.

UMJ