REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 15 listopad 2014 00:00

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury

herb---artystycznie12 listopada br. pod przewodnictwem Andrzeja Czerneckiego, burmistrza Jasła obradowała Kapituła Nagrody Miasta Jasła w dziedzinie kultury.


Kapituła przyznała dwie nagrody za wybitną twórczość i osiągnięcia oraz trzy za upowszechnianie kultury w naszym mieście i regionie.

Po zapoznaniu się z wnioskami o Nagrodę Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury, Kapituła przyznała nagrodę dla Zdzisława Świstaka - za twórczą pracę literacką i dokumentalną na rzecz ochrony od zapomnienia bogatej i niełatwej historii naszego miasta oraz dla Wojciecha Nowickiego - za osiągnięcia w twórczości muzycznej i sukcesy w pracy z utalentowaną muzycznie jasielską młodzieżą.

Kapituła Nagrody Miasta Jasła przyznała również trzy nagrody za upowszechnianie kultury w naszym mieście i regionie. Nagrody otrzymali: Jan Stasiowski – za wkład w jasielską chóralistykę, poprzez wieloletni czynny udział w działalności jasielskiego Chóru Echo, Stanisław Wójcikiewicz – za wieloletni czynny udział w koncertach jasielskiej Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej, a także Adam Pucykowicz – za organizację Festiwalu Muzyki Metalowej – „Krushfest” oraz sukcesy jakie osiąga wraz z zespołem Krusher.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się w grudniu br.

UMJ

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # Lucia 2014-11-16 15:35
A czemu nagrody za rozpowszechnian ie kultury nie dostal Szymek Konieczny ktory sprowadza znane aktorki serialowe z Polsatu do Jasła:-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin