REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 26 luty 2013 07:07

Niższe opłaty za wycięcie drzew

dg

Obecnie opłata za wycięcie drzewa uzależniona jest od jego wieku.


Wiceminister środowiska Janusz Zalewski zapowiedział w Sejmie, że kary za wycięcie drzew będą dolegliwe i zależne od obwodu drzewa. Wiceminister informuje, że przewidywane jest zmniejszenie opłat i w związku z tym zmniejszenie kar, które do tej pory naliczane były w wysokości trzykrotnej wielkości opłat. Zgodnie z nową propozycją, będzie to tylko dwukrotna wielkość opłat. Same opłaty również ulegną radykalnemu zmniejszeniu.  Uzależnione będą od rodzaju drzewa, bo aczkolwiek każde drzewo jest ważne dla przyrody, to z obliczeń wynika, że będą to opłaty 3 do 4 razy niższe niż dzisiaj.

dh


Kary będą dolegliwe, ale będą miały walor wychowawczy, nie rujnujący sprawcy, który bez zezwolenia wyciął drzewa. Przewidywana  jest również możliwość zastosowania mechanizmu zmniejszającego, obniżającego kary dla osób, które są, znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, czyli w stosunku do dochodu będzie można obniżać wysokość kary nawet o 50 procent. Minister wyjaśnił, że opłaty i konieczności uzyskiwania zezwolenia nie będą uzależnione od wieku drzewa, który był zawsze trudny do ustalenia. Zależne to będzie od obwodu drzewa, a jeżeli chodzi o krzewy, będzie to obliczane w stosunku do wielkości powierzchni, jaką krzewy zajmują.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin