REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 12 luty 2013 18:06

Łatwiej o ugody w przypadku sporów na tle finansowym

Łatwiej o ugody w przypadku sporów na tle finansowym…Zapadła właśnie uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego, która według ekspertów ułatwi pracodawcom zawieranie ugody z pracownikami w przypadku sporów ze stosunku pracy powstających na tle finansowym.


Umożliwi ona zrzeszenie się przez pracownika niektórych świadczeń ze stosunku pracy, czy też ich części za cenę określonych ustępstw ze strony pracodawcy. Radcowie prawni twierdzą, że dotychczas nie w każdej sytuacji było to możliwe. Zrzeczenie się przez pracownika takich świadczeń, jak różnego rodzaju odszkodowania (np. z tytułu wadliwego rozwiązania umowy o pracę) było uważane za niezgodne z ochroną wynagrodzenia za pracę.Sąd Najwyższy wskazał, że kodeksowej ochronie podlegają (oprócz klasycznej pensji) tylko te świadczenia pracownicze, co do których przepisy wyraźnie wskazują, że są traktowane jak wynagrodzenie za pracę.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin