REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 04 wrzesień 2013 20:40

Prezentacja książki „Nie można zdradzić Ewangelii Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem”

zapowiedź

Franciszkanie z Jasła serdecznie zapraszają 10 września o godz. 19 do Kaplicy św. Maksymiliana na prezentację książki: M. Krzysztofińskiego „Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem”.


Współorganizatorami są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Książka omawia dzieciństwo i edukację Ignacego Tokarczuka oraz jego dom rodzinny, następnie opisuje kapłaństwo, posługę biskupią i genezę budowy kościołów. W dalszej części poruszane są sprawy duszpasterstwa poza diecezją, spotkania z bł. Janem Pawłem II i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz wsparcia biskupa przemyskiego dla opozycji. Łącznie publikacja zawiera dziewięć rozdziałów i opatrzona jest wstępem napisanym przez samego abp. Tokarczuka.

UMJ

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin