Jasło

Fotografia ślubna Jasło, Krosno, Rzeszów

piątek, 22 październik 2021 09:37

Młodzi zdolni jaślanie nagrodzeni przez marszałka

Młodzi zdolni jaślanie nagrodzeni przez marszałkaAż 109 młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia przyznane jako dowód uznania dla ich osiągnięć naukowych i artystycznych.

Wśród nagrodzonych znalazło się również troje uczniowie z jasielskich szkół.

Są to: Dominika Pabisz – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle (otrzymała stypendium naukowe), Igor Sudyka – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle (stypendium naukowe) oraz Kinga Moskal – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle (stypendium naukowe).

W tym roku stypendia w ramach programu „Nie zagubić talentu” trafiły do 109 uczniów uzdolnionych pod względem naukowym i artystycznym. Stypendia naukowe przyznano 65 osobom. Doceniając dorobek artystyczny dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach sztuki: muzyki, tańca, plastyki i recytacji Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał także 44 stypendia artystyczne.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego/Urząd Miasta w Jaśle

Projektowanie stron internetowych Jasło