poniedziałek, 19 marzec 2018 13:11

„NIE” dla SMOGU w Jaśle! Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych Wyróżniony

„NIE” dla SMOGU w Jaśle! Lekcja o czystym powietrzu dla najmłodszych 15 marca, w Jasielskim Domu Kultury odbył się finał akcji „ Spalanie śmieci zatruwa, szkodzi i szpeci”, na którym zgromadziło się prawie 400 dzieci z jasielskich szkół.


To wspólne przedsięwzięcie Straży Miejskiej w Jaśle oraz Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle nt. zakazu palenia śmieci w piecach centralnego ogrzewania. To wspólne przedsięwzięcie Straży Miejskiej w Jaśle oraz Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle nt. zakazu palenia śmieci w piecach centralnego ogrzewania. Na deskach sali widowiskowej pojawił się Teatr Kultureska w spektaklu „Kolory Miasta”, który był nagrodą niespodzianką za udział w konkursie. W przedstawieniu najlepsi leśni przyjaciele: Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. A, że nikt nie napisał o nich bajki – postanowili wziąć sprawę we własne ręce. Wyruszyli oni w podróż do miasta i odkryli, że brakuje tam kolorów. Wszędzie było szaro i brudno za sprawą smogu i śmieci, jednak z pomocą dzieci bohaterowie uratowali miasto i przywrócili mu barwy. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, przez emocje, a także animacje i piosenki, dzieci mogły nauczyć się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. Dzieci, urzeczone barwnymi postaciami i piękną muzyką, na pewno zapamiętają te nauki na długo.Tuż po przedstawieniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Spośród nadesłanych 73 prac, komisja wybrała po trzy najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II, klasa III. Jury w składzie: Elwira Musiałowicz – Czech ( Zastępca Burmistrza Miasta Jasła) – przewodniczący komisji, Kazimierz Wiśniowski ( Komendant Straży Miejskiej w Jaśle) – członek komisji, Ewa Kusiak ( instruktorka plastyki w Jasielskim Domu Kultury)  – członek komisji, Jarosław  Waśko ( podinspektor w Wydziale  Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska)  – członek komisji wyłoniło następujących zwycięzców:

nie pal smieci 2

W kategorii klas  I  Miejsce I:  Mikołaj Żebracki  kl. I b Szkoła Podstawowa nr 12Miejsce II: Dawid Misiołek  kl.  I Szkoła Podstawowa nr 11Miejsce III: Ksawery Kardaś kl. Ib Szkoła Podstawowa nr 12
W kategorii klas II Miejsce I: Milena Faryj kl. II Społeczna Szkoła PodstawowaMiejsce II: Lena Maczuga kl. II a Szkoła Podstawowa nr 12Miejsce III: Maja Trzaskoś kl.II Społeczna Szkoła Podstawowa 
W kategorii klas III Miejsce I: Karolina Rodak kl. III Szkoła Podstawowa nr 11Miejsce II: Julia Zbylut kl. III Szkoła Podstawowa nr 11Miejsce III: Maciej Włudzik kl. III Szkoła Podstawowa nr 1
Wyróżnienie otrzymali:Wiktoria Balwierz kl. III Szkoła Podstawowa nr 1, Szymon Kotulak kl. III  Szkoła Podstawowa nr 1, Antoni Cupek kl. III Szkoła Podstawowa nr 2, Malwina Kopcza kl. I Szkoła Podstawowa nr 6, Anastazja Cetnar kl.II Szkoła Podstawowa nr 11, Tomasz Dobrowolski kl. I Szkoła Podstawowa nr 7.
Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! W JDK zorganizowana została wystawa prac przygotowanych przez dzieci.

Straż Miejska w Jaśle 

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin