wtorek, 06 grudzień 2016 15:29

Konkurs na oficjalną kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Konkurs na oficjalną kartkę świąteczną rozstrzygnięty288 prac wpłynęło na tegoroczną edycję konkursu „Kartka Świąteczna Burmistrza Miasta Jasła - Kolorowe Boże Narodzenie”.

Wszystkie kartki, wraz życzeniami burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła, zostaną wysłane do samorządów, parlamentarzystów, instytucji i organizacji współpracujących z miastem.

Nagrodę główną otrzymała Kinga Maksym (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle) i to jej praca przedstawiająca św. Mikołaja na saniach przed budynkiem Urzędu Miasta w Jaśle, będzie oficjalną miejską kartką świąteczną. Poza tym wyróżnienia otrzymali: Natalia Skocz (Szkoła Podstawowa nr 8), Dawid Domasławski (Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12), Kinga Strugała (Gimnazjum nr 1), Sandra Gozdecka (Gimnazjum nr 1), Emilia Dubiel (świetlica „Promyki”), Olga Hap (Szkoła Podstawowa nr 2), Magdalena Kwiatek (Szkoła Podstawowa nr 2), Anna Dziedzic (Szkoła Podstawowa nr 4), Gabriela Pruś (Ośrodek Pomocy Rodzinie i Szkole – Arka Młodych), Wioletta Pruś (Ośrodek Pomocy Rodzinie i Szkole – Arka Młodych) i Karolina Rodak (Zespół Szkół Miejskich nr 2).

Celem konkursu było propagowanie kultywowania tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej oraz przedstawienie oczyma dzieci atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

UMJ