środa, 10 kwiecień 2013 12:18

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny

1

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono z rzeki Ropa w Jaśle.

To 76-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Wczoraj, płynące nurtem ciało zauważył wędkarz. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia autopsji, która wyjaśni przyczyny śmierci.
Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Brzyściu. Łowiący ryby wędkarz zauważył, że z nurtem rzeki płynie ciało człowieka. Informację przekazał służbom ratowniczym. W Jaśle strażacy wyłowili z rzeki ciało mężczyzny.
Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsca skierowani zostali funkcjonariusze z grupy operacyjno-dochodzeniowej. W czynnościach uczestniczył również prokurator oraz biegły lekarz sądowy. Ciało mężczyzny zabezpieczono w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Badanie ma dać odpowiedź jaka była przyczyną zgonu.
Dziś ustalono tożsamość zmarłego, to 76-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Mężczyzna wczoraj wyszedł z domu, a dziś rodzina zgłosiła Policji jego zaginięcie.

KPP Jasło